• Відомий шанхайський демократ Лі Готао був побитий міліцією і поміщений на півтора місяці під домашній арешт

  • Субота, 5 січня 2008 року
Починаючи з листопада відомий шанхайський демократ Лі Готао знаходився під домашнім арештом. Протягом цього часу його будинок неодноразово обшукували, а сам він був побитий міліціонерами. Його повністю позбавили зв'язку із зовнішнім світом. Щодня у його квартирі позмінно чергували по два міліціонери.

Як розповів сам Лі 31 грудня кореспондентові Великої Епохи, 15 листопада близько 12:30 до нього додому прийшло 16 міліціонерів, які без будь-яких пояснень провели обшук, після чого забрали його комп'ютер, деякі матеріали і особисті цінності. Потім його викликали у відділення міліції і протримали там до 21 години. Після чого до нього додому знову прийшли міліціонери і продовжили обшук до 00:45.

Лі сказав: «Вони перевернули вверх дном буквально все, що було у мене в квартирі, всі ящики шаф і навіть ліжко. Вони забрали мої особисті документи і не внесли їх до списку конфіскованих у мене речей, який вони мені залишили». Аж до сьогодні йому не повернули комп'ютер, також йому забороняють відвідувати Інтернет-клуби.

Він подав письмову скаргу на дії міліції в районне управління громадського порядку. 30 грудня він отримав письмову відповідь, в якій мовиться, що такі справи не належать до відомства даного управління і що вони не можуть прийняти цю скаргу до розгляду.

Лі Готао вже три роки є головою правозахисної асоціації в Шанхаї. Протягом цих трьох років його комп'ютер конфісковували понад 20-ть разів.

30 липня Лі відкрив свій блог на закордонному китайському сайті, в якому публікував статті з демократичними поглядами, засуджуючи порушення прав людини в Китаї.

Лі Готао також є членом всекитайского підготовчого комітету демократичної партії. Він також був ватажком шанхайських студентів під час повстання в 1989 р. Він почав брати участь в демократичних рухах з 1980 року. За весь цей період часу йому тричі виносили терміни ув'язнення, в цілому він пробув за гратами 7 років. Кожного разу виходячи з в'язниці, він твердо продовжував свою справу.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...