• Дружина арештованого тибетця збожеволіла від горя та померла

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 29 квітня 2008 року
Дружина одного тибетця, заарештованого китайською владою 28 березня, так і не змогла дізнатися, де перебуває її чоловік. Не витримавши великого психологічного тиску, вона збожеволіла й померла. Щоб благополучно підняти олімпійський факел на Еверест, китайська влада заблокувала всі довколишні райони.

За повідомленням радіо «Вільна Азія», в Тибеті до цієї пори тривають масові арешти як ченців, так і простих громадян. При цьому в більшості випадків влада не повідомляє їхніх родичів про місце їхнього утримання. Дізнатися про це також не можливо.

Член тибетського уряду у вигнанні пан Ге Сан 27 квітня розповів кореспондентові радіо, що після того, як 28 березня заарештували тибетця на ім'я Кужу Тоцзі з повіту Гарцзе провінції Сичуань, його 40-літня дружина Сілао Юнцо марно намагалася дізнатися про місце його утримання. Вона була дуже схвильована і, не витримавши великого психологічного навантаження, з'їхала з глузду, а два дні тому померла.

Кореспондент зв'язався з поліцейською дільницею провінції Гарцзе, щоб дізнатися про ситуацію, але поліцейський, який зняв трубку, поклав її, навіть не дослухавши питання кореспондента, і потім більше ніхто трубку не брав.

Пан Ге Сан також сказав, що існує дуже багато випадків, коли родичам арештованих тибетців не повідомляють їхнє місцеперебування, і що через усе більш зростаючий тиск останнім часом, окрім самогубств ченців, почали відбуватися випадки втрати розуму, такі як описаний вище.

Він також розповів, що в китайських ЗМІ трохи пом'якшили тон мовлення, наприклад, групу людей, що підтримують Далай-ламу, почали називати «сторона Далай», а не «угрупування Далай». Проте в останньому номері партійної газети «Женьмінжибао» на всю сторінку опубліковано статтю з різкою критикою Далай-лами і його прихильників.

Як повідомило 26 квітня радіо Voice of Tibet Foundation, самі тибетці, які проживають у Тибеті, вважають, що те, що китайський уряд висловив згоду розпочати переговори з Далай-ламою, це всього лише вимушений учинок компартії, викликаний сильним тиском міжнародного співтовариства, і це зовсім не є її справжнім бажанням.

За повідомленням радіо, сьогодні навіть китайці-хань, що проживають у тибетських районах, уважають, що ситуація ніскільки не покращилася, а навіть погіршилася - тиск усе більше наростає. В тибетські райони прибувають усе більш численні загони військових, по телебаченню і в ЗМІ й далі люто засуджують і критикують Далай-ламу.

Як розповів пан Ге Сан, щоб не допустити ніяких акцій протесту і благополучно підняти олімпійський факел на Еверест, китайські солдати практично повністю окупували гори, розташовані на кордоні Тибету з Непалом. Раніше через ці гори тибетці тікали до Індії.

Телебачення Гонконгу повідомило, що всі дороги й під'їзди, що ведуть до Евересту, а також довколишні райони повністю блоковано загонами озброєної поліції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...