• Прищіпки та економічне диво Китаю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 жовтня 2005 року
Чому текстиль, вироблений в Китаї, такий дешевий? На початку місяця на кінофестивалі в Торонто був показаний документальний фільм «Печаль Китаю», що розповідає про використання дитячої праці в південному Китаї. Він проливає світло на важке становище неповнолітніх працівників, яких використовують незаконно і які вносять значний внесок до так званого «економічного дива» Китаю.
Тайваньський режисер  Чень Цзунсю витратила на створення фільму три роки. Спочатку вона планувала зняти документальний фільм про ситуацію робітниць в Китаї, щоб таким чином привернути увагу громадськості до порушення прав жінок. Вона відвідала текстильну фабрику в одній з «відкритих економічних зон». Під час перших відвідин їй відразу кинувся в вічі вік робітниць: від 13 до 20 років.

Режисер Чень Цзунсю двічі піддавалася затриманню в Китаї під час зйомок фільму. Після важких переговорів під приводом сценарію про молодого підприємця, який бере участь у створенні «економічного дива», вона отримала дозвіл на зйомки за умови постійного нагляду місцевого телецентру і керівника відділу. Вона жила разом з дівчатами і разом з ними працювала на конвеєрі, нишком знімаючи заборонені сцени.

Чень Цзунсю приголомшили немислимі умови роботи і життя дівчат. Фабрика віддавала перевагу робітницям з дальніх провінцій, таких як Сичуань, оскільки вони слухняно виконували всі вимоги і не висували претензій щодо умов життя. Більше 60 дівчат спали в одному фабричному приміщенні, їх раціон складався, головним чином, з рису й овочів. Вони повинні були працювати щодня з 8 ранку до 2-3 годин ночі. Під час особливих важливих замовлень діти і молоді дівчата вимушені були проводити на роботі всю ніч. У фільмі показано, як дві дівчини, які засинають від перевтоми, намагаються за допомогою прищіпок тримати свої очі відкритими під час роботи.

Середній місячний заробіток неповнолітніх варіюється від 25 до 60 євро на місяць. Недосвідчена робітниця заробляє близько 5 євроцентів за годину.

Кінофестиваль у Торонто вважається одним з найзнаменитіших, поряд з Берлінським і Канським. Тоді як Чень Цзунсю представляла свій фільм світовій громадськості, китайський лідер Ху Цзиньтао брав участь у засіданні ООН в Нью-Йорку. У відкритому листі китайському лідерові Чень закликала його подивитися знятий нею фільм і докласти зусиль до захисту неповнолітніх працівників у Китаї.

Джерело: Die Neue Epoche

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...