• Наркомани просять нардепів заборонити продавати трамадол

  • Вівторок, 13 травня 2008 року
Українські наркозалежні мають намір заблокувати Верховну Раду, Кабмін та МОЗ України на знак протесту проти незаконного обігу наркотичних препаратів, і навіть планують оголосити голодовку.

Протестувальники дають тиждень на те, щоб заборонити продаж трамадолу та інших психотропних речовин в аптеках країни. Керівники громадських організацій кажуть, що боротися сьогодні з цією проблемою нереально, і все залежить лише від законодавців.

Ганна з 15 років приймала наркотики. Зараз їй 30. Вона вже півроку як лікується, і перенесла декілька операцій. А все починалося банально: вирішила спробувати. Каже, доводилося навіть красти, щоб мати гроші на наркотики, а придбати їх – не проблема.

Ганна: «Стоит стаканчик. Сразу же предупреждают, если милиция где-то там. Есть милиция, которая отбирает таблетки, и потом кому-то другому продает, кого уже знает».

Міліція між тим наводить оптимістичну статистику зафіксованих порушень, але все ж до незаконного обігу ліків хочуть прив’язати Міністерство охорони здоров’я України. Мовляв, порушують дисципліну і фармацевти, але максимум, що на них чекає – штраф у 140 гривень.

Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: «Ми демонструємо відсотків на 20-30 більше результату, ніж всі попередні періоди по вилученому зіллю вагою, по ліквідованим нарколабораторіям. Вибачте, 15 кг героїну, затриманих у Львові, як результат міжнародної операції, є безпрецедентним в історії цього підрозділу».

У Міністерстві охорони здоров’я теж винними себе не вважають. Мовляв, ініціюють жорсткіші заходи до аптечного бізнесу, а в Держкомітет з питань підприємництва вже подали пропозицію позбавляти ліцензій на продаж психотропних ліків.

Костянтин Косяченко, представник МОЗ України: «Говорити про те, що Міністерство охорони здоров’я бездіяльне, і «кришує» цю проблему – це, на мій погляд, неетично».

Проблема не тільки в непорядних фармацевтах: пропаганду наркотиків теж ніхто не контролює.

Валерій Кравченко, ГО «Батьки України проти аморальності»: «Тут вот все идет по плану. Вы знаете, одно из наименований наркотика – это план, а вот здесь вот – кто-нибудь знает, где взять».

Щорічно через наркотики Україна втрачає майже 50 тисяч молодих людей. Більшість з них помирає в стражданнях – від відкритої форми туберкульозу чи СНІДу.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...