• Кореспондентам забороняють спілкуватися з дружиною заарештованого в Китаї правозахисника Ху Цзя

  • Вівторок, 15 січня 2008 року

11 січня 4-й канал англійського телебачення в передачі під назвою «Одна мрія, одна в'язниця» розповів про те, що дружина арештованого китайського правозахисника Ху Цзя Цзен Цзіньєн разом із двомісячною донькою знаходиться під домашнім арештом.

У передачі розповіли, що кореспондент 4-го каналу поїхав узяти інтерв'ю у Цзен Цзіньєн, але коли він хотів в'їхати на машині в двір будинку, де живе Цзен, там виявилося безліч переодягнутих міліціонерів, які не пропустили його машину. На другий день, коли кореспондент підійшов до вікон квартири Ху Цзя за будинком, йому вдалося поговорити з Цзен Цзіньєн через вікно.

Кореспондент організації «Репортери без кордонів» розповів, що 8 січня один німецький кореспондент так само через вікно спілкувався з дружиною правозахисника Ху Цзя, потім це помітили міліціонери і закрили штори в квартирі, перервавши їхнє спілкування. Біля квартири Ху Цзя постійно чергує більше 20-ти міліціонерів.

Кореспондент організації «Репортери без кордонів» також відзначив, що хоч навіть вже зі всіх кінців світу закликають китайську владу звільнити Ху Цзя, вони не тільки не звільнили його, але ще підсилили нагляд за його дружиною. Вони не дозволили адвокатові зустрітися з нею і навіть декілька годин протримали його під домашнім арештом. Одного фотокореспондента, якому вдалося зробити декілька знімків біля будинку правозахисника, змусили видалити всі кадри з фотоапарата. Всі ці дії влади безпосередньо порушують прийняті ними нові правила про вільну дію іноземних кореспондентів в континентальному Китаї. Ці правила були прийняті рік тому, щоб підтвердити західним спостерігачам, що в Китаї є свобода слова.

Правозахисник Ху Цзя був арештований у себе вдома 27 грудня 2007 р. і до цього дня знаходиться в ув'язненні. Його звинувачують у спробі скинення уряду.

Чжоу Чен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...