• Католики втікають з Китаю, рятуючись від репресій

  • Вівторок, 8 січня 2008 року

25 грудня в день католицького Різдва в редакцію Великої Епохи в Сінгапурі подзвонили китайські католики і розповіли про те, як компартія Китаю (КПК) переслідує католиків.

Ці п'ятеро католиків, сім'я з 4-х чоловік і їхній єдиновірець, раніше жили в Китаї в м. Баодін провінції Хебей. Їм вдалося виїхати з Китаю під виглядом туристів, які прямують в м. Ліон; назад вони більше не повернулися. Вони збираються виїхати в 3-у країну і попросити політичного притулку, сподіваючись знайти там свободу віри і існування, якого немає в Китаї.

У Китаї одним з головних об'єктів нападок і придушення владою, окрім послідовників китайської гімнастики Фалуньгун, є підпільні церкви, особливо католицькі.

Один із цих п'яти католиків Лі Цзянпін розповів: «Протягом багатьох років уряд постійно закриває наші церкви, не дозволяє нам здійснювати наші релігійні обряди. Ми можемо проводити їх тільки таємно вдома. Але навіть і в такому разі наш пастор і деякі прихожани періодично зазнають арештів та ув'язнень. Зараз декілька католицьких пастирів міститься в будинку попереднього ув'язнення повіту Чинюань м. Баодін».

Розповідає дружина Лі Цзянпіна: «Коли я була такою, як мій син зараз (9 років), мою маму заарештували і посадили у в'язницю на 4 роки. Мій брат, коли їхав до мами на побачення, потрапив в аварію і став інвалідом. Я залишила навчання, щоб доглядати за братом, так пройшло майже все моє дитинство. Потім брат помер. Аж до сьогоднішнього дня маму все ще переслідують міліціонери. Вона веліла нам брати дітей і будь-якими способами виїжджати з Китаю якнайскоріше».

Лі продовжив розповідь: «Моїй тещі понад 70 років, вона дуже віддана католичка. Її заарештовували кілька разів, били і катували, від чого на її ногах залишилися шрами. Багато віруючих постійно турбують удома, чинячи сильний психічний тиск, від чого багато хто психічно просто не витримує. Ми теж на собі відчули це, нас багато раз залякували різними способами».

Коли кореспондент запитав, чому ж вони не зареєстрували свою церкву офіційно у влади, Лі з посмішкою відповів: «Всі «не підпільні» церкви є ніби партійними осередками. Партія призначає, кому бути пастирем і так далі. Все це порушує наші релігійні правила». Він також розповів, що у вересні цього року місцева влада раптом повідомила родичам зниклого 4-5 років тому пастиря Хан, що він знаходиться в лікарні у важкому стані. Члени його сім'ї поспішили в лікарню, але коли приїхали туди, санітари сказали, що Хана ще живого відвезли в крематорій. Членам його сім'ї не дали навіть побачити тіло. Коли його ховали, всюди чергувала міліція.

Католический пастырь г. Баодин Чжан Дапэн (справа), просидевший в тюрьме в Китае много лет. Фото: epochtimes.com

Католицький пастир м. Баодін Чжан Дапен (справа), який просидів у в'язниці в Китаї багато років. Фото: epochtimes.com

Лі в кінці сказав: «Компартія дуже сильно зневажає права людини, люди вже втратили надію на поліпшення, тому ми й виїхали з цієї країни, щоб врятуватися від всіх тих бід, яких ми там зазнавали. Коли в міліції дізналися про нашу втечу, то дуже розлютилися і почали чинити тиск на наших родичів, які залишилися в Китаї. Але ми вже не хочемо повертатися в «пащу тигра». Ми сподіваємося, що міжнародне співтовариство, міжнародні організації звернуть увагу на становище підпільних церков в Китаї і проявлять турботу про них, протягнуть руку допомоги, допоможуть численним віруючим в Китаї уникнути небезпеки переслідувань. Розповідаючи все це, ми і зараз відчуваємо певний ризик, але вважаємо своїм обов'язком викрити ці лиходійства КПК заради наших братів по вірі, які знаходяться в Китаї».

Хао Мін. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...