• Китайські кореспонденти проривають інформаційну блокаду

  • Вівторок, 15 січня 2008 року

Хоч навіть у Китаї й існує сувора заборона на публікацію новин на чутливі для уряду теми, але китайським кореспондентам все ж таки іноді вдається прорвати цю блокаду. Недавно один пекінський журналіст опублікував статтю про зловживання владою одного з чиновників провінції Ляонін. Після чого цього журналіста заарештували. Про цей інциндент повідомили деякі китайські ЗМІ, що викликало велику незадоволеність серед простих людей діями влади і велику підтримку арештованому кореспондентові.

Як повідомила 9 січня газета «Вашингтон пост», 1 січня в пекінському журналі «Юридична особа» з'явилася стаття про самоправство чиновників повіту Сифен провінції Ляонін. Через три дні після виходу номера журналу, до Пекіна приїхали співробітники органів громадської безпеки провінції Ляонін з ордером на арешт автора статті, вони збиралися порушити проти нього кримінальну справу. Це викликало незадоволеність пекінських ЗМІ, і вони викрили ці дії чиновника щодо кореспондента в своїх повідомленнях. Буквально через 4 дні після цього в Інтернет-форумах було опубліковано близько 30 тисяч коментарів людей з цієї нагоди, із засудженням дій місцевої влади. Після чого офіційне ЗМІ КПК «Сінхуа» повідомило, що справа кореспондента вже закрита і що йому нічого не загрожує.

Як повідомляє газета «Вашингтон пост», в Пекінському університеті «Чінхуа» є близько 200 студентів, які навчаються журналістиці, вони систематично повинні відвідувати 2-годинний урок, який називається «Журналістика марксизму», а також спеціальні уроки з історії політики Тибету, на яких їм розповідають всю пропаганду КПК, ганьблячи Далай-ламу. Коли кореспондент зв'язався з деякими студентами з цього інституту і запитав, що таке урок «журналістика марксизму», ніхто не міг ясно відповісти, багато хто взагалі не надає цьому уроку ніякого значення, просто вимушені його відвідувати.

Хуа Мин. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...