• За розповсюдження «9 коментарів» У Ялін був засуджений на 3 роки виправних робіт

  • Понеділок, 14 січня 2008 року
Китайський демократ У Ялін, який раніше був засуджений китайською владою до 9 років ув'язнення, тепер через розповсюдження книги «9 коментарів про комуністичну партію» і часті апеляції в захист своїх прав, був засуджений владою м. Пачжун провінції Сичуань на три роки виправних робіт, через що він був вимушений тікати. В даний час він просить політичного притулку на Тайвані.

Як стало відомо, поки не зрозуміло чи дадуть йому притулок на Тайвані, але влада КПК вже видала циркуляр про його арешт, звинувачуючи його у «вступі до змови з антикитайськими силами за кордоном, і діяльності проти китайського уряду».

У Ялін закликає міжнародне співтовариство звернути увагу на його ситуацію і допомогти йому, а також звертається до влади Тайваню з проханням надати йому політичний притулок. Він переживає за те, що якщо його екстрадують до континентального Китаю, на нього чекають репресії.

В інтерв'ю кореспондентові Великої Епохи У Ялін сказав, що одного разу на вулиці йому дали книгу «9 коментарів про комуністичну партію», він прочитав її і ця книга здалася йому дуже хорошою і правдивою, тому він почав допомагати поширювати ці книги своїм друзям. Всього розповсюдив три штуки. Потім один його знайомий з відділу громадської безпеки повідомив йому, що влада вирішила засудити його на три роки за розповсюдження реакційних матеріалів, а також за зв'язок із сайтом «4 червня» (дата повстання студентів в 1989 р. - прим.пер.) і порушення громадського порядку.

У Ялін сказав, китайська влада вважаєь, що матеріали типу «9 коментарів» поширюють послідовники духовного руху Фалуньгун, який в Китаї зазнає жорстоких репресій з боку КПК. У сказав: «Я не займаюся Фалуньгун, але я не підтримую політику влади щодо цих людей. КПК називає Фалуньгун єретичним культом, але я вважаю, що справжній єретичний культ, це сама КПК разом зі своїм марксизмом-ленінізмом та іншими доктринами».

У Ялін розповів, що раніше за те, що він викрив деякі незаконні дії начальника повіту, його зловживання владою, цей начальник йому помстився, в результаті його засудили на 9 років в'язниці. Оскільки він не визнавав свою провину протягом всього терміну ув'язнення, його багато раз катували, примушуючи визнати провину, і навіть казали, що якщо він визнає провину, то йому скоротять термін ув'язнення. Але він не пішов їм на поступки.

Дізнавшись про те, що його збираються заарештувати і посадити знову у в'язницю на три роки, за порадою друзів У Ялін виїхав з континентального Китаю на Тайвань в надії, що влада Тайваню надасть йому політичний притулок.

У Ялін говорить: «Я розповів про жорстоку тиранію, яка відбувається в Китаї, про те, які репресії я сам пережив у цій країні. КПК всюди заявляє, що членів партії в Китаї 70 мільйонів, я вам скажу, що дуже багато хто з них вже давно побачив, що влада КПК скоро звалиться, і хочуть вийти з її лав. Просто багато хто досі ще бояться відкрито діяти і висловлюватися».

З приводу свого статусу на Тайвані У Ялін сказав: «Якщо влада Тайваню вирішить екстрадувати мене до континентального Китаю, то це буде злочином і порушенням демократичних принципів».

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...