• Китайська компартія дала суворі установки своїм ЗМІ щодо інформації про землетрус

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 14 травня 2008 року
Китайська компартія суворо контролює всю інформацію про землетрус. Китайська влада не допускає іноземних рятувальників у райони лиха.

Вранці 13 травня заступник міністра внутрішніх справ КНР Ло Бінфей повідомив, що зараз поки не час для приїзду в потерпілі від землетрусу райони рятувальних груп з інших країн. Проте начальник відділу з надання допомоги потерпілим від стихійних лих при міністерстві внутрішніх справ КНР Ван Чженьяо заявив, що китайська сторона згодна приймати фінансову і матеріальну допомогу від інших країн.

Наразі США, Євросоюз, Японія, Англія, Німеччина, Ізраїль, Румунія та інші країни висловили китайській стороні свої співчуття і запропонували допомогу.

На сайті «Босюн» з'явилася стаття, опублікована китайським держслужбовцем, у якій він розповів, що всім китайським ЗМІ було передано вказівку Центрального Комітету компартії (ЦК КПК) про те, що всю інформацію, пов'язану із землетрусом в Сичуані, вони повинні брати тільки у агентства Сіньхуа (офіційне китайське ЗМІ, рупор компартії - прим. автора).

У повідомленні ЦК КПК також мовиться наступне: «Жодне ЗМІ не повинне довільно публікувати будь-яку інформацію, пов'язану із землетрусом у провінції Сичуань, що стався 12 травня. Будь-які повідомлення в обов'язковому порядку повинні бути узгоджені з відповідними відділами Державної Ради КНР. Кореспондентам також забороняється їздити в райони лиха для репортажів».

14 травня в першій половині дня сформована відділом пропаганди ЦК КПК група, що відповідає за інформацію про ситуацію, пов'язану із землетрусом в провінції Сичуань, провела телефонну конференцію всекитайського масштабу. На конференції співробітникам на місцях по всій країні були дані суворі вказівки, передавати інформацію про ситуацію тільки з позитивного боку, виділяючи велику роль армії в порятунку потерпілих, а також інших рятувальних бригад, підкреслюючи швидку реакцію влади на ситуацію, а також її турботу про людей і так далі. Потрібно було також ставити ці повідомлення на перші смуги та в головні теми, і таким чином створювати позитивну громадську думку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...