• Нові факти арешту китайського правозахисника Ху Цзя

  • Четвер, 10 січня 2008 року

2 січня пекінська влада направила близько 40 міліціонерів і 10 міліційних машин чергувати біля квартири недавно арештованого правозахисника Ху Цзя. Вони не дають його дружині Цзен Цзіньєн, яка знаходиться під домашнім арештом, контактувати із зовнішнім світом.

За даними з надійних джерел, прибулі міліціонери, розташувалися по всьому периметру сходового майданчика зверху і знизу будівлі. Всіх, хто приходить відвідати дружину Ху Цзя, не пускають до неї.

Ху Цзя забрали 27 грудня. Приблизно о 15 годині міліція, обережно відкривши двері відмичкою, проникла в квартиру. В цей час його дружина була у ванні і купала дочку, коли вона вийшла з ванни, то побачила в кімнаті незнайомих чоловіків і тільки потім зрозуміла, що відбувається. Коли вони забирали Ху Цзя, йому навіть не дозволили одягти черевики і верхній одяг.

Після того, як відвели Ху Цзя, в їхній квартирі був проведений ретельний обшук. Міліція конфіскувала дуже багато речей: комп'ютери, факс, відеокамеру, фотоапарат, диктофон, телефонний записник і так далі. При цьому міліціонери говорили, що Цзен Цзіньєн повинна співробітничати з ними, інакше вони погрожували завдати шкоди її місячній доньці.

Ху Цзя з дружиною вже багато років займаються захистом прав хворих на СНІД та інших категорій людей, вони брали участь у багатьох правозахисних акціях. Ху Цзя не раз заарештовували і садили під домашній арешт.

На другий день після того, як заарештували Ху Цзя, його мати прийшла до них додому і побачила перед дверима квартири більше 20 міліціонерів. Її обшукали, забрали особисті речі і лише після цього дозволили увійти. Коли вона увійшла, то побачила в квартирі 6 міліціонерів (2 жінки і 4 чоловіки). Міліціонери пред'явили їй ордер на арешт Ху Цзя у звинуваченні його в кримінальному злочині. Того ж дня, увечері додому до матері Ху Цзя прийшла людина з головного управління державної безпеки і ще раз попередила її про те, щоб вона не давала ніяких інтерв'ю кореспондентам і нічого нікому не розголошувала.

Дружина Ху Цзя дуже турбується про його здоров'я, оскільки після того, як його заарештували в 2006 році і протримали в ув'язненні 41 день, лікарі виявили у нього цироз печінки початкової стадії. Він не тільки повинен щодня у встановлений час приймати ліки, але й потребує особливої турботи. Вона також сподівається, що до неї частіше приходитимуть родичі і друзі. Це допоможе забезпечити їй і дочці деяку безпеку, а також вона зможе отримувати інформацію із зовнішнього світу.

Незважаючи на те, що квартира Ху знаходиться практично в блокаді, 2 січня її відвідав іноземний кореспондент. Довелося докласти дуже багато зусиль, щоб отримати можливість трохи поговорити з нею через перегородку.

Чжан Мін. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...