• Дружину арештованого китайського правозахисника Ху Цзя попередили, що її теж у будь-яку мить можуть заарештувати

  • Вівторок, 29 січня 2008 року
Дружина заарештованого 3 тижні тому китайського правозахисника Ху Цзя відмовилася впустити в квартиру міліціонера, після чого її попередили, що вона може бути у будь-який час арештована у звинуваченні в спільництві. Ще їй дали почитати записку від чоловіка і сказали, що його утримують в хороших умовах, але міжнародні спостерігачі сумніваються в цьому і вимагають, щоб адвокатові Ху Цзя дозволили зустрітися з ним.

Вже минуло три тижні після арешту правозахисника Ху Цзя по звинуваченню його в спробі скинення уряду, його дружина Цзен Цзіньєн і дочка, що недавно народилася, знаходяться під домашнім арештом. Незважаючи на сильні обмеження свободи пересування, Цзен Цзіньен  знаходить різні способи передачі інформації кореспондентам.

21 січня Цзен Цзіньєн категорично заборонила міліціонерам увійти до її квартири, після чого міліціонер попередив її про те, що вона може бути у будь-яку мить арештована, оскільки вважається співучасницею свого чоловіка.

Близький друг Ху Цзя доктор юридичних наук Тен Бьяо розповів: «Цзен Цзіньєн не дозволила міліціонерові увійти до квартири під приводом того, що утримання її під домашнім арештом є незаконним. І тоді, загрожуючи їй, міліціонер сказав: «У тебе у самої теж не все чисто, дуже багато справ ти робила разом з чоловіком, тому тебе у будь-який час можуть заарештувати». Зараз Цзен Цзіньєн годує дочку грудьми. Відносно цього міліціонер додав, що коли її заарештують, їй дозволятимуть кожні три години годувати дитину».

Того ж дня міліціонери принесли Цзен Цзіньєн ксерокопію листа від її чоловіка Ху Цзя. У листі були тільки теплі вітання сім'ї і зовсім нічого про умови його утримання. Але міліціонер, що приніс цього листа, розповів їй, що в камері у Ху Цзя є окремий туалет, і йому дають спеціальну їжу відповідно до його стану здоров'я. Коли Цзен прочитала листа, міліціонери забрали його.

З того часу як правозахисник Ху Цзя був арештований інформацію про нього передають тільки міліціонери. Нікому не дозволяють з ним зустрічатися, навіть його адвокатові, який вже кілька разів подавав відповідну заяву, на яку діставав відмови.

Тен Бьяо також сказав: «У Ху Цзя погане здоров'я, і він потребує спеціального догляду. Оскільки зараз багато міжнародних організацій засудили дії Пекіну з приводу арешту Ху Цзя, можливо, у такий спосіб, через подачу інформації про нього представниками силових структур, влада намагається сказати міжнародному співтовариству, що з ним все гаразд, і йому наданий належний догляд. Але доти, доки з ним не зустрінеться його адвокат і особисто не впевниться в цьому, ми не заспокоїмося».

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...