• Англійським кореспондентам вдалося зустрітися з вкладниками «Ілішен»

  • П'ятниця, 1 лютого 2008 року

Недавно в м. Шеньян приїжджали кореспонденти англійського телебачення, які побували вдома у двох вкладників «Ілішен», зробили знімки і взяли у них матеріали.

Наближається свято - традиційний китайський Новий рік, а влада провінції Ляонін досі не вжила ніяких заходів для вирішення питання обдурених вкладників збанкрутілої компанії «Ілішен».

29 січня один вкладник «Ілішен» з м. Шеньян розповів кореспондентові, що у нього є друг, який працює в партійному комітеті провінції Ляонін. Цей друг йому розповів, що провінційний партком без всяких пояснень із зарплати за грудень у всіх державних службовців утримав по 500 юанів, а також позбавив їх всіх 13-ої зарплати.

Вкладник також розповів про те, що один його знайомий на прізвище Ван, який працює в ЗМІ, повідомив про те, що всі місцеві ЗМІ отримали з парткому розпорядження, в якому йдеться, що якщо тільки якесь ЗМІ втрутиться у справу «Ілішен», то всі його співробітники будуть звільнені, а тих, хто безпосередньо брав участь, крім звільнення ще притягатимуть до кримінальної відповідальності.

Коли міліція реєструвала вкладників «Ілішен», які брали участь в демонстрації, один із них запитав: «Чи правда, що у вас утримали гроші із зарплати?» Міліціонер відповів, що так, і що це робить влада провінції, аби хоча б трохи повернути борг вкладникам «Ілішен». Міліція теж належить до державних службовців. Проте аж досьогодні вкладникам «Ілішен» ще нічого не повернули.

Від обдурених вкладників кореспондент також дізнався, що у міліції є списки всіх тих, хто бере участь в акціях протесту, а тих, хто особливо активний, щодня вистежують біля будинку дві міліційних машини і супроводжують їх, коли вони куди-небудь йдуть.  

Так звані технічні менеджери вкладників були співробітниками компанії «Ілішен» найнижчого рівня, вони навчали вкладників необхідним технічним навичкам, але тепер влада ставиться до них майже як до злочинців. Їх посилено перевіряють і заарештовують. З 22 січня протягом двох днів і двох ночей на них велися облави. Особливо вранці 23 січня, їх забирали прямо з будинку під приводом того, що потрібно відвідати, так званий, клас із навчання. Потім, перед тим, як випустити, їх примушували підписати гарантійного листа про те, що вони більше не звертатимуться з апеляцією.

29 січня вкладники «Ілішен» знову пішли до будівлі адміністрації торговельно-промислового управління з апеляцією. Але чиновник цього управління їм сказав: «Куди б ви не зверталися, це марно».

25 січня в м. Шеньян інкогніто прилетіли два кореспонденти 4-го каналу англійського телебачення. Вони таємно відвідали двох вкладників «Ілішен», поспілкувалися з ними, зробили фото і взяли в них матеріали, що стосуються цієї справи. На все це вони витратили трохи більше години, після чого сіли на літак і полетіли.

Через день після їхнього відльоту вкладники «Ілішен», які зустрічалися з ними, були викликані в міліцію, де у них зажадали номери телефонів цих кореспондентів.

Китайська влада говорить, що відповідальність за банкрутство компанії «Ілішен» повністю лежить на її директорові Ван Феню, що це помилка компанії і помилка самих вкладників, які погналися за легкими грошима. Але чому тоді влада забороняє публікувати інформацію про це? Чому не дозволяє адвокатам займатися цією справою? Чому забороняє людям висловлюватися на цю тему? Якщо в цьому не замішаний уряд, то чого ж він боїться? Ці питання ставлять численні вкладники м. Шеньяна.

Вкладники «Ілішен» зараз все більш ясно розуміють причетність до цього інциденту уряду. Деякі з них вже три місяці не платять партійні внески і збираються вийти з компартії на знак протесту проти того, що уряд КПК, використовуючи брехню, забрав їхні гроші, а зараз силовими методами намагається придушити їх і не дозволяє говорити. Про це розповіли самі вкладники «Ілішен».

Фан Сяо. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...