• У Тибеті ще більше погіршала ситуація із правами людини

  • Середа, 30 січня 2008 року

22 січня Центр із просування демократії і захисту прав людини в Тибеті, головний офіс якого знаходиться в індійському місті Дхарамсала (Dharamsala), опублікував звіт про ситуацію з правами людини тибетців за 2007 р., у якому вказується на те, що в цій сфері спостерігається сильна тенденція до погіршення.

У наданому звіті розглянута ситуація з правами людини тибетців в цілому, включаючи права звичайних громадян і уряду, права на віру, права на існування і розвиток національних традицій Тибету, освіту і ситуацію з біженцями з Тибету. На прес-конференції, організованій з нагоди публікації доповіді, пан Уцьєн Данцзен, спікер Центру з просування демократії і захисту прав людини в Тибеті, сказав, що всебічно розглянувши ситуацію з правами людини в Тибеті, ми можемо зробити висновок, що у минулому 2007 р. ця ситуація значно погіршала і тенденція погіршення триває.

У звіті мовиться про те, що в Тибеті, крім того, що існує строгий контроль над свободою віри, тибетців також позбавляють і свободи слова. Було безліч випадків, коли людей заарештовували і засуджували до термінів ув'язнення тільки за те, що вони відкрито висловлювали своє бажання, щоб до Тибету повернувся Далай-лама.

Представник міжнародної організації підтримки руху за вільний Тибет, головний офіс якої знаходиться у Вашингтоні, пан  Женьчин Цежень із цього приводу сказав, що зараз китайський уряд будує в Тибеті нові села і селища, примушуючи тибетців поселятися в них, це наносить дуже сильну втрату культурі Тибету.

У звіті також розкривається, що в 2007 р. з Тибету до Індії втекло 2238 чоловік, половина з яких молоді люди, які не досягли 18 років.

Глава секретаріату Асоціації сприяння спілкуванню представників ханської національності з представниками тибетської національності, головний офіс якої знаходиться в Нью-Йорку, пан Цзаси Дунчжу вважає, що погіршення справ з правами людини в Тибеті пов'язане з майбутньою Олімпіадою, китайська влада прагне підсилити контроль над Тибетом. Він також виразив надію, що перед проведенням Олімпіади ситуація в Тибеті покращає, але сам він зовсім не вірить у це.

Ши Шань. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...