• У Китаї спостерігається найвищий рівень інфляції за останніх 11 років

  • Четвер, 13 березня 2008 року
Услід за безперервним підвищенням цін на товари, рівень інфляції в Китаї вже досяг найвищої відмітки за останні 11 років. Китайські лідери й аналітики побоюються, що якщо не стримати інфляцію, це може викликати заворушення серед народу.

За офіційними даними, на цей час рівень інфляції в Китаї становить 8,7%, це найвища відмітка з 1996 р. У лютому ціни на продукти різко підскочили на 23,3%, що призвело до загального подорожчання й інших груп товарів.

За даними відділу статистки КНР, порівняно з таким самим періодом торік, у цілому по країні ціни на свинину виросли на 63%, овочі подорожчали на 46%, олія на 41%.

Генеральний директор гонконзької консалтингової компанії пан Роберт Блотфут сказав, що офіційні цифри рівня інфляції значно занижені. Китайська влада вжила різних заходів штучних компенсацій і зменшення темпів інфляції.

Роберт також сказав: «Важко сказати, якою може бути реакція людей на все більший ріст цін на товари. На передодні Олімпіади, що наближається, ця проблема все більше турбує китайську владу, яка всіма силами хоче не допустити, щоб у дні Олімпійських ігор у країні почалися акції протесту. Тому, щоб приховати проблему, китайська влада, швидше за все, і далі штучно стримуватиме інфляцію за рахунок держкоштів, або ще більше підсилить запобіжні заходи, щоб уникнути демонстрацій протесту».

Ма Діке. Радіо Голос Америки, Гонконг
Підписатися:

Коментарі