• Китайські вихователі протестують проти приватизації дитсадків

  • Середа, 12 березня 2008 року
Останнім часом вихователі багатьох дитячих садків почали проводити акції так званої «ненасильницької неспівпраці», за допомогою яких вони виражають своє ставлення до нової постанови уряду, що стосується зміни форми власності дитячих садків.У місті Шеньчжень така акція відбулася в 22 дитячих садках. Гуанчжоуська газета «Вечірній Янчен» повідомила, що в акції взяло участь більше 400 вихователів. Починаючи з 3 березня не працювало 22 дитячих садки, на вхідних дверях яких висіли відповідні оголошення. Через це багатьом батькам ні з ким було залишити дітей.

Один вихователь, що побажав залишитися анонімним, повідомив, що міська влада вирішила змінити статус дитячих садків - тепер вони будуть не державними, а приватними. Таким чином, вихователі вже більше не будуть держслужбовцями з гарантованою зарплатою і всіма дотаціями.

На думку деяких вихователів, що брали участь в акції, в державному бюджеті є спеціальна стаття для дитячих садків, а ця місцева постанова просто є спробою чиновників перераховувати менше грошей дитячим садкам, щоб на них заощадити.

Правозахисник Цай Чунго, який живе в Парижі, відзначив, що китайські ЗМІ повідомили про цю акцію, назвавши її «ненасильницькою неспівпрацею». Це було зроблено тому, що влада не хоче, щоб у державних ЗМІ Китаю з'явилося слово «страйк». Насправді, вихователі проводили саме страйк.

Оскільки в китайському законодавстві не визначено чітке ставлення до страйків, і слово "страйк" дуже чутливе для влади Китаю, тому вихователі й придумали таку назву.

Ши Шань. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...