• Кількість убитих тибетців росте

  • Середа, 19 березня 2008 року
У повіті Амдо й Аба тривають акції протесту тибетців. 16 березня близько тисячі ченців і звичайних людей вийшли на великомасштабну акцію протесту. Влада жорстоко придушила цю акцію. На цей час відомо, що більше 50 чоловік, включаючи і студентів тибетської національності, було застрелено солдатами китайської компартії (КПК), більше 40 чоловік поранено.

Норвезьке радіо «Голос Тибету» 17 березня повідомило, що, за словами очевидця, що побажав залишитися анонімним, 16 березня приблизно о 10 годині більше 600 тибетських ченців зірвали державний китайський прапор на будівлі правління повіту, а замість нього повісили прапор із сніговими горами і левом, на якому написано «вільний Тибет». Після цього вони почали проводити демонстрацію протесту.

У повідомленні також мовиться, що 17 березня більше тисячі ченців і мирян знову вийшли на демонстрацію протесту в повіті Амдо й Аба провінції Сичуань. На придушення цієї демонстрації було направлено більше 10 тисяч солдатів армії КПК. У результаті більше 40 тибетців було застрелено, серед яких один 17-ти літній підліток, одне 5-ти літнє дитя і вагітна жінка.

Ще один очевидець розповів, що на його очах китайські солдати вбили п'ятьох демонстрантів, серед яких була 20-ти літня дівчина. Двоє його друзів були поранені з вогнепальної зброї - один у плече, а інший у поперек. У місцеву лікарню надійшов наказ не надавати їм медичної допомоги, тому стан здоров'я його друзів критичний.

Також є інформація про те, що ввечері 16 березня більше тисячі демонстрантів повіту Амдо, скандуючи гасла «Незалежний Тибет», «Вітаємо Далай-ламу» і таке інше, розгромили будівлю уряду повіту й поліцейської дільниці, а також спалили поліцейські машини. Вони також прогнали всіх чиновників китайської національності хань, які були там на той час.

На цей час повіт Амдо перебуває під повним контролем армії КПК, нікому не дозволяється виїжджати й в'їжджати. На кожному перехресті стоїть багато військових машин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...