• Пекін підсилив придушення дисидентів перед Олімпійськими Іграми

  • Вівторок, 18 березня 2008 року

Тисячі членів релігійних груп, що переслідуються в Китаї, були арештовані  оскільки Пекін пообіцяв «знищити» дисидентів перед початком Олімпіади. Згідно з джерелами усередині Китаю, з початку січня арештували 1878 послідовників Фалуньгун у 29 провінціях по всьому Китаю. У Пекіні, де пройде Олімпіада, відомо про 156 арештів.

Фалуньгун був заборонений в Китаї в 1999 році, і прихильники цього руху постійно викривають факти порушення їхніх прав. Згідно з даними спеціального репортера ООН Манфреда Новака, дві третини випадків тортур в Китаї відбуваються стосовно послідовників Фалуньгун.

Інформаційний центр Фалунь Дафа (ІЦФД), який збирає повідомлення, що надходять з Китаю, 12 березня опублікував список імен і детальну інформацію про 67 випадків арештів людей в Пекіні з грудня 2007 року. З цієї групи 16 послідовників Фалуньгун було арештовано в районі Чаоян, в якому пройдуть змагання із тенісу і пляжного волейболу, і 10 в районі Шуньї - місці проведення змагань із веслування і каякінгу.

Представник ІЦФД, Ерпін Чжан, сказав: «Міжнародне співтовариство сподівалося, що нагороджений Олімпіадою Китай поліпшить стан з правами людини, але факти, на які ми спираємося, показують абсолютно іншу картину. Олімпіада, здається, дає режиму Пекіна новий стимул і привід, щоб сприяти порушенню прав людини. Арешти перетворюють на глузування обіцянку режиму поліпшити страхітливе становище прав людини».

Щоб підтримувати арешти, режим пропонує грошові винагороди тим, хто повідомляє про послідовників Фалуньгун владі.

Згідно з повідомленням ІЦФД, багато арештів відбуваються за схожим сценарієм, за допомогою якого офіцери місцевого відділення поліції або Громадського бюро безпеки приходять додому до послідовників Фалуньгун або в організації, де вони працюють, починають шукати які-небудь матеріали, що мають відношення до Фалуньгун, після чого заарештовують їх і відправляють у в'язницю або районний центр затримання.

ІЦФД вважає, що влада могла використовувати раніше складений список місцевих послідовників Фалуньгун. За словами колишнього співробітника Офісу 610 і Громадського бюро безпеки Хао Фенцзюня, який зараз проживає в Австралії, влада міста Тяньцзіня, де Хао раніше працював, мала в своєму розпорядженні дані про 30 тисяч послідовників Фалуньгун.

У багатьох містах існують високі нагороди, що пропонують 500-3000 юанів (від 60 до 360 доларів США) за видачу послідовників Фалуньгун владі. У м. Цзібо провінції Шаньдун були поміщені оголошення в сусідніх з адміністрацією офісах. У цих оголошеннях пропонувалися 2-3 тисячі юанів за інформацію про послідовників Фалуньгун.

Ці методи з винагородами не нові, і їх зараз використовують у зв'язку з Олімпіадою. Вебсайти Громадського бюро безпеки та інших урядових організацій останні декілька років відкрито розміщують оголошення, що закликають громадян «здавати» послідовників Фалуньгун; нагороди піднялися до 5 тисяч юанів.

Наприклад, сайт Громадського бюро безпеки провінції Ляонін:

Ще один приклад. Стаття в USA Today цитує слова таксиста на ім'я Лю Чуньфа, який говорив: «Я був присутній на багатьох зборах з доповідачами з міліції. Вони говорили нам, що якщо ми повідомимо їх про підозрілих людей, наприклад послідовників Фалуньгун, то ми можемо отримати нагороду 2 тисячі юанів (250 доларів США).

Згідно з державними ЗМІ Пекін «виразив подяку» 110 організаціям і 271 приватній особі, відповідальним «за роботу проти Фалуньгун» і «знищення Фалуньгун».

Тим часом, 17 липня 2001 року повідомлення з Австралійської Радіомовної корпорації розкрило, що після того, як Пекін отримав право на організацію Олімпійських Ігор 2008, віце-прем'єр-міністр Китаю оголосив, що отримання права на проведення Олімпійських Ігор було «виправданням країни за придушення Фалуньгун».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...