• Численні акції протесту спалахнули в Тибеті (фотоогляд)

  • Неділя, 16 березня 2008 року

Після дводенних великомасштабних акцій протесту в Тибеті, китайська компартія направила війська, які оточили три монастирі недалеко від Лхаси. Також стало відомо про те, що до столиці Тибету увійшли танки.

Житель Лхаси, який побажав залишитися анонімним, розповів кореспондентові The Epoch Times, що сьогодні близько 15 години в центр міста в'їхали танки. Дорогою вони розгромили закусочну. Повідомлень про жертви поки не надходило.

Американська правозахисна група з посиланням на слова очевидців повідомила, що в Тибеті почалася великомасштабна акція протесту проти 49-річної окупації Тибету китайською компартією (КПК). Озброєні загони міліції оточили і блокували всі підступи до трьох монастирів, розташованих неподалік від Лхаси.

Англійське радіо ВВС повідомило, що більше тисячі ченців двох блокованих монастирів абсолютно не бояться придушення з боку КПК, вони продовжують свою акцію протесту. Також стало відомо, що зона окупації армією КПК розширюється.

За ці два дні протесту вже арештовано понад 70 тибетців, більшість із них - ченці. За словами правозахисної групи, це найбільша акція протесту в Тибеті за останніх 20 років, причому вона поширилася із Лхаси на довколишні райони. Також є інформація про те, що акцію протесту підтримали тибетці провінцій Цинхай і Ганьсу.

Є також не підтверджена поки інформація про те, що 11 березня понад 600 ченців виступили з протестом проти заарештованого недавно ченця. Для розгону демонстрантів загони озброєної міліції застосували гранати із сльозогінним газом.

13 березня китайська влада підтвердила інформацію про акцію протесту, яка почалася, при цьому сказавши, що ситуація вже під контролем. 10 березня понад 300 тибетців вирушили до центру столиці Тибету, щоб виразити протест проти окупації з боку КПК, але дорогу їм перегородили загони озброєної міліції, в результаті 50-60 чоловік були арештовані. Того ж дня більше десяти ченців виражали протест біля монастиря Дачжао, їх жорстоко побила міліція і заарештувала. З того дня акції протесту почали наростати.

14 березня міністр закордонних справ Канади виразив глибоку стурбованість з приводу того, що відбувається в Тибеті. Спікер американського парламенту Ненсі Пелоси виразила своє різке засудження дій китайської влади, що застосувала силу до мирних акцій протесту тибетських ченців.

Оскільки КПК дуже строго контролює місцеві ЗМІ і блокує всю інформацію про те, що відбувається, то дуже важко підтвердити будь-яку інформацію з Тибету.

10 березня 1959 р. у Лхасі відбулося велике зіткнення місцевих жителів з озброєною міліцією. Тоді армія КПК придушила повстання, в результаті якого загинули десятки тисяч тибетців, а Далай-лама разом із понад сотнею тисяч тибетців пішли до Індії.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...