• У Тибеті тривають акції протесту, армія застосовує вогнепальну зброю. Є вбиті і поранені

  • Неділя, 16 березня 2008 року

Акції протесту проти окупації китайською компартією Тибету продовжують набирати силу. У Лхасі введено військовий стан. До міста увійшли танки і бронемашини. Китайська армія застосовує вогнепальну зброю, є інформація про трьох загиблих.

14 березня міліція почала систематичні арешти ченців. У палаці Потала арештовано понад десять чоловік. Місцеві жителі розповідають, що в столиці повний хаос, армія і танки перекрили всі дороги до Поталу та інших трьох великих монастирів, розташованих у Лхасі.

В окупованих китайськими військами монастирях ченці почали голодовку на знак протесту. Двоє ченців з монастиря Дрепунг наклали на себе руки, перерізавши вени на зап'ястях. В інформації, отриманій з місця подій, мовиться, що там багато вбитих, міліція застосовує гранати із сльозогінним газом і вогнепальну зброю. Господар торгової лавки сказав, що в місті справжній військовий стан. Проте держрада КПК цю інформацію не підтверджує.

За повідомленням газети Яблуко, турист із Гонконгу А Куан, який знаходиться у Лхасі, розповів, що, починаючи з 11 ранку 14 березня, місцеві жителі в Лхасі почали підпалювати банки, супермаркети і магазини. Він своїми очима бачив, як повністю згорів один банк і двоповерховий магазин одягу, а також офіс інформаційного агентства Сіньхуа. Тільки через декілька годин з'явилася озброєна міліція.

На місце подій прибуло 6-7 армійських машин із загонами озброєної міліції. Місцеві жителі почали атакувати їх камінням і палицями. Міліція відкрила вогонь і застосувала гранати із сльозогінним газом. Очевидець розповів, що бачив два трупи і безліч поранених. Він також сказав, що зв'язок із Лхасою повністю відключений, а сигнал мобільних телефонів забивається.

Організація «Звільнення Тибету», головний офіс якої знаходиться в Лондоні, повідомила, що в акції протесту в Лхасі бере участь, щонайменше, 900 чоловік, на придушення яких влада направила більше тисячі бійців загонів безпеки.

Представник китайського уряду в тибетському автономному окрузі повністю заперечує інформацію про масові арешти, а також про те, що акція протесту вже розрослася до найближчих до Лхаси районів. Він також стверджує, що храми в Лхасі як і раніше відкриті для туристів. Днем раніше представник МЗС КНР визнав, що в Лхасі мала місце демонстрація протесту, але ситуація вже «мирно вирішилася».

Далай-лама виразив свою велику стурбованість ситуацією в Лхасі. У опублікованій ним заяві, він закликає китайську владу припинити «застосовувати звірячі методи і грубу силу». Влада США закликає Пекін тримати себе в руках, а також провести діалог з Далай-ламою. Члени Європарламенту з різних країн також закликають Пекін до стриманості.

Коментатори кажуть, що методи придушення, які використовувала КПК на цей раз в Тибеті, кинули велику тінь на пекінську Олімпіаду. Ці вчинки китайської влади, дуже можливо, викличуть нову велику хвилю бойкоту майбутньої Олімпіади.

 

Підписатися:

Коментарі