• Сайт «Сіньхуа» видалив слово «демократія» з доповіді прем'єр-міністра Китаю

  • П'ятниця, 14 березня 2008 року
На 1-ій сесії Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради КНР 11-го скликання, що почалася 5 березня, прем'єр-міністр Китаю Вень Цзябао зачитав доповідь, в якій прозвучали слова, - «реалізувати демократію згідно із законом». Коли державне ЗМІ, сайт «Сіньхуа», опублікував цю доповідь, ці слова були видалені.

На сайті в тексті доповіді Вень Цзябао, у декількох місцях видалений текст, зокрема видалені фрази: «за принципами закону реалізовувати демократичні вибори», «ухвалювати демократичні рішення», «демократичне управління», «реалізувати демократичні спостереження», «гарантувати народу право бути в курсі справ», «право участі і право контролю».

В інтерв'ю кореспондентові радіо «Вільна Азія» китайський письменник пан Цзань Айцзун сказав, що у всьому світі є загальні поняття про народні права, але влада Китаю має своє розуміння про ці права і їхню реалізацію.

Цзань відзначив: «Як можуть прості люди в Китаї мати незалежні права? Наприклад, чи можна виступати проти компартії? Це ключовий момент. Міністр говорить про права, але чи можна випускати газети приватним особам? Влада цього не допускає. Тоді як реалізувати ці права? Навіть народні депутати не були вибрані народом, як можна взагалі говорити про свободу вибору?»  

На цей раз на засіданні не був присутній колишній глава компартії Китаю Цзян Цземінь. Аналітик з питань Китаю пан Лінь Хелі повідомив, що хоча Цзян не з'явився на засіданні, але система політики і закону, яка контролюється його підлеглими, здійснює жорстокі репресії по відношенню до послідовників Фалуньгун, а також сильно ущемляє права апелянтів.

Пан Чжан Цзелянь, фахівець з питань Китаю сказав, що численні арешти послідовників Фалуньгун і апелянтів, є сильним контрастом пропагованої владою концепції «гармонійного суспільства», часто повторюваної в залі засідання. Це також свідчить про продовження боротьби всередині партії.
Підписатися:

Коментарі