• Відлуння Тянь-ань-мень в протестах Тибету

  • Понеділок, 17 березня 2008 року
Насильство захлеснуло тибетську столицю, в якій сьогодні, як вважають, пройшла найбільша демонстрація проти комуністичного режиму за останніх 20 років. Озброєна поліція використовувала водомети і сльозогінний газ проти демонстрантів, тоді як магазини і машини були підпалені на знак протесту проти окупації Тибету режимом.
 
Протести, що проходять вже п'ятий день, очолювані ченцями за підтримки духовного лідера у вигнанні Далай-лами, напередодні Олімпійських Ігор загрожують зірвати маску із створюваного китайським режимом іміджу єдиної нації. Американське посольство в Пекіні заявило, що «отримало повідомлення з перших рук від громадян США, які знаходяться в місті і повідомляють про постріли та інші ознаки насильства».

Останні масові протести проти режиму пройшли на площі Тянь-ань-мень в 1989 р. в Пекіні, коли проти студентів, які закликали до демократії, були випущені танки.

Тибет розраховує використати Олімпіаду, щоб привернути увагу до свого важкого становища. Регіон знаходився під окупацією впродовж 50 років, і тисячі буддійських ченців та черниць загинули від тортур в трудових таборах.

Останніми роками Пекін більшою мірою покладався на «м'яку силу», здійснюючи інвестиції в регіон, різко критикуючи Далай-ламу і впроваджуючи в духівництво прихильників комуністичної партії.

Далай-лама, духовний лідер тибетських буддистів закликав режим не застосовувати насильство для придушення демонстрацій, які він назвав «проявом глибоко вкоріненого обурення тибетського народу стосовно теперішнього уряду». У своїй заяві він сказав: «Таким чином, я закликаю китайських керівників припинити застосовувати насильство і розглядати киплячу протягом довгого часу незадоволеність тибетського народу за допомогою діалогу».

Напруга в столиці Тибету наростала протягом п'яти днів. Для придушення протестів три найбільші монастирі були оточені тисячами солдатів і озброєних поліцейських. Згідно з повідомленнями із тибетської столиці протестанти підпалюють автомобілі і магазини. Одна тибетська жінка, у якої сім'я проживає в місті, побажала залишитися анонімною через страх репресій, сказала Ассошіейтед Прес, що протестанти влаштовували пожежі.

«Ченці, як і раніше, протестують. Поліцейські і армійські машини були спалені. Люди плачуть, - говорить вона. - Сотні людей, включаючи ченців і цивільних, протестують».

За повідомленнями, ченці в головному монастирі Сера в четвер почали голодовку, вимагаючи, щоб озброєні поліцейські залишили територію монастиря, а затримані ченці були звільнені. Монастирі Дрепун і Ганден також імовірно знаходяться в оточенні.

Згідно з «Міжнародною кампанією на підтримку Тибету» ченці з монастиря Ганден почали протести в четвер, ставши, таким чином, останнім з трьох історично значних монастирів (відомі як «Три стовпи Тибету»), що приєдналися до демонстрацій.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...