• Кількість убитих тибетців у Лхасі росте (фотоогляд)

  • Понеділок, 17 березня 2008 року
У Лхасі ситуація, як і раніше, залишається не стабільною. Китайська влада підтвердила, що в сутичках тибетців із солдатами вже загинуло 10 чоловік. Але тибетський уряд, що перебуває у вигнанні в Індії заявив, що в Лхасі вже загинуло близько ста тибетців, багато хто здобув сильні поранення.

За словами очевидців, численні загони китайської армії повністю блокували три найбільших монастирі Лхаси. У монастирі Сера заблоковано більше 2 тисяч чоловік, яким повністю відрізали зв'язок із зовнішнім світом. Там закінчується продовольство. Є також інформація про те, що двоє ченців спробували підпалити себе на знак протесту, зараз їхнє здоров'я знаходиться в критичному стані.

Співробітники туристичних організацій розповіли кореспондентові AFP, що відразу після того, як почалися акції протесту, іноземним туристам суворо заборонили в'їжджати до Тибету, і всі туристичні рейси були скасовані.

57-річна туристка з Данії, якій удалося покинути Лхасу і дістатися до аеропорту м. Ченду, розповіла кореспондентові Центрального агентства новин, що в Лхасі вона бачила безліч поранених людей, усюди там кров, машини швидкої допомоги, танки й озброєні солдати.

Кореспонденти AFP розповіли, що всього з Лхаси в міжнародний аеропорт м. Ченду приїхало більше 50-ти іноземних туристів. Усі вони вкрай налякані побаченим. Вони також відмовилися відповідати на запитання кореспондентів. Усе ж удалося дізнатися, що всі вони неодноразово чули танкові постріли.

Китайська влада звинувачує тибетського лідера Далай-ламу в організації цих акцій. Стосовно цих звинувачень Далай-лама у своїй заяві 14 березня відзначив: «Це нечуване звинувачення, це не є правдою. Ми вважаємо, що ці протести почали самі місцеві жителі за своїм бажанням». «Пекін повинен шляхом мирного діалогу вирішити цю проблему, а не за допомогою зброї», - заявив тибетський лідер.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...