• Китайські міліціонери, переодягнувшись в тибетців, провокували безлади

  • Неділя, 23 березня 2008 року
Громадянка Тайланду, яка була на навчанні в Лхасі, розповіла, що 14 березня вона своїми очима бачила, як китайський міліціонер переодягнувшись у тибетця, взяв ніж і приєднався до демонстрації тибетців. Потім вона побачила цього «тибетця» з ножем на фото, наданому китайським посольством радіо ВВС.

Представник резиденції Далай-лами Аван Ненчжа розповів кореспондентові радіо Голос надії, що ця китайська емігрантка знаходилася в Лхасі на навчанні. У неї є друг міліціонер, і вона часто приходила до нього в міліційну ділянку і таким чином знала багато міліціонерів. 14 березня, коли в Лхасі почалися акції протесту, всіх іноземців зібрали в міліційній дільниці на вулиці Бацзяо для гарантування їхньої безпеки. Вона своїми очима бачила, що разом з групою арештованих тибетців, яких привели в дільницю, був переодягнутий в тибетця міліціонер, в руках у нього був ніж. Потім цей міліціонер знову одягнув форму міліціонера. Вона була дуже здивована побаченим, вона навіть і уявити собі на могла, що виявляється самі міліціонери провокували тибетців на безлади.

На другий день її разом з іншими іноземними громадянами вивезли з Тибету і через Непал вона прибула до Індії. Потім на одному з фото, наданих ВВС китайським посольством, вона побачила того переодягнутого міліціонера з ножем.

Дівчина розповіла все представникові тибетської організації у вигнанні. Після чого ця організація опублікувала це фото фальшивого тибетця для огляду всьому світу.

Як сказав Аван, це фото було направлене китайською стороною радіо ВВС і Вільна Азія. Але як тільки з'явилася інформація з викриттям дій міліції, китайське посольство відправило для ЗМІ це ж фото, на якому вже не було тієї людини з ножем.

Такий спектакль з переодягнутими під місцевих жителів міліціонерами, що провокують безлади, щоб потім у влади був «привід» для кривавої розправи і виправдання перед міжнародним співтовариством, китайська компартія розігрує вже не вперше. У 1989 р. китайський кореспондент Тан Дасень написав статтю, що описує реальні події, свідками яких він був. У статті розгляалися дії китайської влади під час придушення мирних демонстрацій в Тибеті. Зокрема в статті розповідається про те, що після початку мирних демонстрацій тибетців, КПК направила підготовлених агентів, переодягнутих в простих тибетських громадян і ченців, які почали провокувати людей на безлади, бити і грабувати магазини, підпалювати стенди з партійними текстами і так далі. Коли вони виконали своє завдання, влада ввела армію і почалося криваве придушення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...