• Міліція вбиває затриманих та оплачує їхні похорони

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 березня 2008 року

Послідовник Фалуньгун Чен Юйфен помер від побиття поліцією. Як компенсацію влада заплатила сім'ї загиблого 30 тис. юанів. Ще шестеро арештованих послідовників Фалуньгун вже 18 днів голодують, протестуючи проти незаконного ув'язнення.

Як повідомив сайт minghui.org, Чен Юйфен, 43 року, житель селища Люцзяцзи повіту Чаоянь провінції Ляонін, працював таксистом, займався практикою Фалуньгун. 25 лютого 2008 р. його заарештували разом із ще шістьма послідовниками Фалуньгун в той час, коли вони приїхали в трудовий табір Масянцзя відвідати свого однодумця, ув'язненого в цьому таборі. Чена ув'язнили в 2-му слідчому ізоляторі м. Чаоянь, а потім переправили в 1-й слідчий ізолятор.

Свідок розповів, що бачив, як декілька поліцейських витягнули Чена з машини біля 1-го слідчого ізолятора. Він був знесилений, голова його звисала, на ньому не було взуття, міціонери несли його під руки, при цьому він видавав стогони. Того дня опівдні Чен помер.

З достовірних джерел відомо, що заступник начальника міліційної дільниці м. Чаоян Чжан Мінхуа, який займався затриманими, після смерті Чена видав наказ строго блокувати всю інформацію про це, а також заборонив повідомити про те, що сталося, родичам Чена. Тільки на другий день увечері братуа Чена повідомили про це.

5 березня міліція сказала родичам Чена, щоб вони прийшли для пізнання трупа. Коли вони зайшли в морг, то побачили, що тіло Чена валяється на підлозі, на ньому був брудний одяг і на підлозі було видно брудну смужку сліду, що залишилася після того, як його тіло тягнули по підлозі від самих дверей. Вони поклали тіло на носилки і побачили, що вся його спина і боки вкриті ранами, а в роті була кров, що запеклася.

Чжан Мінхуа зізнався родичам Чена, що це він заарештував його, а на питання, чому він помер, Чжан відповів: «Дуже сильно вдарили по необережності».

Брат Чена почав вимагати проведення розтину і офіційного висновку про причину смерті. Після поверхневого огляду, лікар сказав, що серце і ділянка голови у нього в порядку, пошкоджені легені, а також на великій ділянці шкіри сильні рани. Не чекаючи, коли буде готовий висновок медекспертів, міліція кремувала тіло.

Після кремації Чжан Мінхуа розпорядився, щоб відділення поліції виплатило родичам Чена 10 тисю юанів ($1400) на похорони. Влада селища Люцзяцзи також погодилася виплатити сім'ї Чена 20 тис. юанів, як компенсацію. На цьому справа і закінчилося.

Інші 6 послідовників Фалуньгун, яких заарештували разом з Ченом, як і раніше знаходяться в ув'язненні. Є інформація про те, що вони вже 18 днів голодують на знак протесту проти незаконного ув'язнення. Їхнім родичам не дозволяється відвідувати їх. Коли вони пішли в міліційне управління і запитали, який злочин скоїли ці заарештовані, їм сказали: «Все, що стосується Фалуньгун, ніхто вам нічого про це ясно не скаже».

Очевидець розповів, що 13 березня він бачив, як Лі Інсяаня, одного з арештованих послідовників Фалуньгун, під руки заводили в 2-у міську лікарню. Він не міг сам нормально йти, був дуже виснажений, але при цьому на ногах у нього були кандали. Коли один перехожий, побачивши таку картину, почав лаяти міліцію, вони сказали, що із заарештованим все гаразд.

Зараз у м. Чаоян адвокатам заборонено представляти в суді послідовників Фалуньгун, хто візьметься це робити, того відразу ж позбавляють свідоцтва на право займатися адвокатською діяльністю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...