• Пекінські апелянти вітають Естафету факела на захист прав людини

  • П'ятниця, 28 березня 2008 року

Після того як Естафета факела на захист прав людини офіційно ввійшла до Китаю, в багатьох районах країни китайські громадяни виражають свою підтримку й допомагають поширювати інформацію про Естафету більшій кількості людей.

У Пекіні досі не припиняються масові арешти апелянтів* та інакодумців, які почалися напередодні урядової сесії. Після того як Естафета факела на захист прав людини ввійшла до Китаю, влада ще більше підсилила контроль у Пекіні. Зараз безліч поліцейських і солдатів патрулюють 7 селищ апелянтів у Пекіні, було також направлено багато шпигунів, які під виглядом апелянтів намагаються дізнатися, хто у них головний і як вони організовуються й взаємодіють між собою.

Але навіть незважаючи на такий строгий контроль, серед апелянтів уже розповсюдилося кілька тисяч жовтих стрічок (символ підтримки Естафети факела на захист прав людини) і більше 10 тисяч листівок з інформацією та емблемою Естафети. Все більше людей у Китаї дізнаються про Естафету.

Версія китайською

Довідка:

Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції до відповідних державних інстанцій у встановленій законодавством формі.

Боячись утратити свої посади, місцеві чиновники всіма силами намагаються завадити апелянтам звернутися до інстанцій провінційного або ж столичного рівня, для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, побиття та навіть арештів й ув'язнень змусити апелянтів замовкнути.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги й контролю комуністичної влади, яка пильно стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...