• Пекіном прокотилася нова хвиля арештів у рамках заходів із «очищення» столиці перед Олімпіадою (фотоогляд)

  • Неділя, 27 квітня 2008 року
Із наближенням Олімпіади пекінська влада постійно підсилює проведення заходів із «очищення» міста від усіх груп громадян, які можуть виставити китайську компартію не з найкращого боку перед іноземними гостями. Недавно Пекіном прокотилася нова хвиля арештів апелянтів*.

Радіо «Вільна Азія» повідомило, що 25 квітня місцева влада здійснила облаву на апелянтів, що проживають у південних околицях Пекіна в селищі Шоубао (апелянти називають його «південна база»). Апелянти, яким удалося уникнути арешту, розповіли, що це була найбільша облава за весь цей час. Вони також розповіли, що останнім часом вони живуть у постійному страху, вони більш за все побоюються того, що якщо їх заарештують і відправлять до районів їхнього проживання, то до Олімпіади їх уже не випустять.

Житель селища Шоубао пан Канн, який став свідком події, розповів кореспондентові радіо: «Рано вранці селище практично було оточене поліцейськими, які патрулювали на всіх дорогах. Усі, хто в'їжджав або виїжджав, повинні були пред'явити посвідчення особи, і якщо виявлялося, що це апелянти (приїжджі з інших провінцій), то їх відразу ж заарештовували. Я такого ще ніколи не бачив».

Селище Шоубао є одним із найбільших сіл апелянтів у передмістях Пекіна.

Апелянти також розповіли, що за наявною в них інформацією, пекінська влада поставила собі завдання до початку Олімпіади повністю вигнати з Пекіна всіх апелянтів, «очистити столицю від усіх нестабільних елементів».

Апелянт із провінції Хунань, який уперше приїхав до Пекіна із зверненням до уряду, розповів: «Я перший раз приїхав до Пекіна і навіть не міг уявити собі, що тут така ситуація. Всі апелянти живуть у постійному страху, у мене таке відчуття, що тут відбувається справжній білий терор. Влада полює за нами, як за злісними злочинцями».

Останнім часом багато квартироздавальників отримало попередження від влади про те, що якщо вони здадуть житло апелянтам, то будуть оштрафовані на 10 тис. юанів ($1400). Їх також примушують доносити в поліцію, якщо вони знають, де живуть апелянти. Також є інформація про те, що від квартироздавальників у Пекіні зараз вимагають, щоб усі їхні клієнти заповнювали анкету з докладними особистими даними, яку вони повинні надавати у відповідні органи.

Житлово-комунальні відділи пекінського району Фентай, в якому також проживає немало апелянтів, отримали наказ закрити всі дрібні заїзди.

Апелянт на прізвище Чжоу розповів кореспондентові радіо: «19 - 20 квітня влада району Фентай повідомила всі місцеві житлово-комунальні відділення, щоб ті заборонили господарям дрібних готелів і заїздів вести далі свій бізнес, а хто не послухається, то буде оштрафований».

Пані Цао, що приїхала до Пекіна, щоб звернутися до уряду, розповіла кореспондентові, що вона зі своїм сином дивом уникнула арешту в селищі Шоубао і всю ніч провела на вулиці. Вона також розповіла, що багато апелянтів, щоб уникнути арешту, живуть під мостами і на вулицях, їхнє життя дійсно дуже важке.

Версія китайською

Довідка:

Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції до відповідних державних інстанцій у встановленій законодавством формі.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги й контролю комуністичної влади, яка пильно стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...