• Китайська влада виплачує винагороди за доноси на послідовників Фалуньгун

  • Четвер, 27 березня 2008 року

Протягом декількох останніх місяців органи безпеки Китаю проводять великомасштабні арешти послідовників Фалуньгун у зв'язку з тим, що уряд вживає додаткові заходи по викорінюванню цієї духовної практики напередодні Олімпійських ігор. У багатьох містах була введена система винагород за донесення владі про місцезнаходження послідовників Фалуньгун.

Як повідомив Інформаційний центр Фалунь Дафа, в останні місяці органи безпеки Китаю проводять великомасштабну акцію арештів послідовників Фалуньгун у зв'язку з тим, що уряд вживає додаткові заходи по викорінюванню цієї духовної практики напередодні Олімпійських ігор.

В останні тижні Центр отримує регулярні повідомлення з материкового Китаю від прихильників цієї практики і членів їхніх сімей про поголовні обшуки і арешти. Згідно із статистикою, складеною на базі цих повідомлень, починаючи з 1 січня цього року, було проведено 1878 арештів у 29-ти провінціях, великих містах і автономних областях. Тільки в одному Пекіні відомо про 156-ть випадків арештів.

Центр сьогодні випустив список імен і деталі 67-ми типових випадків арештів, подій в Пекіні, починаючи з грудня 2007 р. (список англійською list). З цієї групи 16 арештів доводиться на район Чаоян, де проходитимуть змагання з пляжного волейболу і тенісу, 10 - на район Шуньї, де будуть змагання з академічного і байдаркового веслування.

«Міжнародне співтовариство сподівалося, що надання Китаю права приймати у себе Олімпійські ігри, зобов'язує його уряд поліпшити ситуацію з правами людини, - говорить представник Інформаційного центру пан Ерпін Чжан. - Але факти на місцях говорять зовсім про зворотнє. Олімпійські ігри, як виявилось, дали пекінському режиму новий стимул і привід для введення термінових заходів, що приводять до подальшого погіршення ситуації з цивільними правами. Ці арешти виглядають як насмішка над власними обіцянками режиму виправити ситуацію з правами людини в Китаї. Зараз украй важливо, щоб міжнародна громадськість сказала своє вирішальне слово, задіювала важелі реального тиску і зупинила ці неприйнятні дії».

Поголовні арешти

Згідно з повідомленнями, багато арештів відбуваються за відпрацьованою схемою: службовці місцевої міліційної дільниці або місцевого комітету  національної безпеки приходять в будинок або на роботу до послідовника Фалуньгун, проводять обшук на предмет наявності матеріалів, пов'язаних із Фалуньгун, і забирають людину в районний центр ув'язнення. В деяких випадках під варту беруться також родичі і товариші по службі послідовника Фалуньгун, незважаючи на те, що вони не практикують Фалуньгун.

Планомірність проведення цих арештів вказує на те, що влада користується заздалегідь підготовленими списками місцевих практикуючих Фалуньгун, що є звичайною практикою комітету національної безпеки. Згідно з визнанням колишнього агента комітету громадської безпеки і «Офісу 610» Хао Фенцзюня, який проживає зараз в Австралії, влада міста Тяньцзінь, де він раніше працював, мала базу даних імен 30 000 практикуючих Фалуньгун.

Нагорода за донесення на послідовників Фалуньгун

У багатьох містах була введена система винагород, тобто пропонується винагорода розміром від 500 до 3 000 юанів (приблизно 60-360 доларів США) за донесення на людей, які практикують за Фалуньгун, владі. Наприклад, в місті Зібо провінції Шаньдун в офісах адміністрації були розвішені оголошення, що обіцяють винагороду від 2 000 до 3 000 юанів за інформацію, яка сприятиме арешту практикуючого Фалуньгун.

Такі заохочуючі механізми не є новими і зараз використовуються у зв'язку з майбутніми Олімпійськими іграми. Вебсайти комітету національної безпеки та інших урядових органів в останні декілька років відкрито розміщують у себе оголошення, що закликають громадян повідомляти про місцезнаходження практикуючих Фалуньгун. Нагорода може досягати 5 000 юанів. Сайт комітету національної безпеки провінції Ляонін є одним з прикладів (див. адреса вебсайта на кит.: link). Китайська влада зазвичай відразу закриває такі сайти, як тільки ця інформація публікується на Заході (якщо це посилання не відповідає, будь ласка, зверніться до Інтернет-архіву).

Ось, інший приклад: 8 жовтня 2007 р. USA Today опублікувала статтю, в якій наводяться слова водія таксі на ім'я Лю Чуньфа: «Я кілька разів був на зборах, де виступали лектори з міліції. Вони говорили нам, що якщо ми повідомимо про підозрілих людей, таких як послідовники Фалуньгун, ми можемо отримати винагороду розміром 2000 юанів (250 доларів США)».

Центр отримав відомості від декількох послідовників Фалуньгун, які були арештовані в Пекіні, а потім засуджені без суду до різних термінів «перевиховання працею» в таборах. Вони побоюються, що іншим практикуючим загрожує серйозна небезпека стати жертвами незаконних вироків. Терміни цих вироків можуть продовжитися до церемонії закриття Олімпійських ігор, а можуть розтягнутися на роки. Закон Китаю дозволяє ухвалювати вироки до трьох років навіть без судового розгляду.

Центр вимагає негайного звільнення всіх ув'язнених послідовників Фалуньгун і закликає всі іноземні засоби масової інформації, розташовані в Пекіні і його околицях, провести розслідування деталей цих арештів.

Раніші повідомлення: пекінська Олімпіада як привід для посилення переслідувань Фалуньгун

21 лютого 2001 р. в повідомленні агентства Рейтерс мовилося, що кампанія проти Фалуньгун посилилася, коли Китай увійшов до фінальної стадії конкурентної боротьби за право проводити у себе Олімпійські ігри 2008 р. Це повідомлення цитує пропагандистський випуск Сіньхуа, де мовилося, що уряд висловив подяку 110-ти організаціям і 271-ій людині «за роботу, спрямовану проти Фалуньгун», і за зусилля по «винищуванню Фалуньгун».

17 липня 2001 р. в повідомленні австралійської телекомпанії Australian Broadcasting Corporation тим часом мовилося, що після того, як Пекін добився проведення у себе Олімпійських ігор-2008, віце-прем'єр того часу заявив, що ця обставина є «виправданням для розгрому Фалуньгун в країні».

У 2005 р. інформаційний журнал Intelligence Online помістив викривальне повідомлення, в якому мовилося, що заступник міністра національної безпеки Китаю Лю Цзін був призначений відповідальним за винищування Фалуньгун до відкриття Олімпійських ігор.

Згідно з повідомленням організації  Міжнародна Амністія, в рамках підготовки до проведення Олімпійських ігор колишній міністр національної безпеки Чжоу Юнкан випустив наступний наказ для забезпечення «успішного» проведення Олімпійських ігор в Пекіні: «Ми повинні  жорстоко пригнічувати ворожі сили у себе вдома і за кордоном, такі як етнічні сепаратисти, релігійні екстремісти, терористи і Фалуньгун».

Джерело: faluninfo.net

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...