• У тибетському районі знову пролилася кров

  • Субота, 5 квітня 2008 року
3 квітня в м. Гардзе пройшла демонстрація протесту за участю тибетських ченців і місцевих жителів. Для розгону демонстрації влада застосувала зброю. Відомо, що 8 чоловік убито, багатьох поранено.

Офіційне інформаційне агентство китайської компартії «Сіньхуа» визнало застосування вогнепальної зброї, але повідомило, що поліція була вимушена робити застережливі постріли, оскільки було сильно поранено місцевого чиновника національності хань.
Радіо Voice of Tibet Foundation повідомило, що, за словами жителя м. Гардзе, 3 квітня багато поліцейських і солдатів приїхало в монастир Дунку і почали проводити обшук. Солдати і поліцейські групами по 4-5 чоловік обшукали кожну келію, конфіскували всі мобільні телефони, після чого кинули на землю фотографії духовного лідера Тибету Далай-лами і верховного настоятеля монастиря. Один 74-х літній чернець спробував перешкоджати діям солдатів і був арештований. Заарештували також і ще одного 26-річного ченця.

Того ж дня приблизно о 16 годині ченці вийшли на вулицю і недалеко від монастиря влаштували акцію протесту, вимагаючи звільнити арештованих ченців. До них приєдналися і місцеві жителі. Кілька сотень чоловік голосно викрикували «Вітаємо Далай-ламу», «Хочемо, щоб Далай-лама повернувся до Тибету», «Ми хочемо свободу» та інші гасла.

Приблизно о 20 годині солдати відкрили по демонстрантах вогонь. За інформацією, що є на цю мить, було вбито 8 тибетців, серед яких 2 жінки, багато хто отримав поранення, близько 10 чоловік, включаючи двох ченців, безслідно зникли. Зараз монастир оточено щільним кільцем солдатів і поліцейських.

Також є інформація з надійного джерела про те, що 32-річний чернець Лосан Цзінпа з монастиря Геде повіту Амдо 27 березня повісився. Він залишив записку, в якій мовиться, що він бере на себе одного всю відповідальність у трьох злочинах, у яких звинуватила ченців цього монастиря китайська компартія: підбурювання до заворушень, таємне зберігання трупів убитих і розголошування інформації назовні.

За інформацією, що надійшла, про ситуацію в Лхасі, відомо, що 4 квітня відбулися збори керівників автономного тибетського району, на якому партійний секретар Фа Чінлі сказав, що потрібно підсилити взяття під варту «тибетців, які хочуть від'єднатися», потрібно швидше судити їх і вбити. Він також сказав, що до 1 травня обов'язково потрібно відновити рух туристів і відкрити Тибет для іноземних гостей і китайців.

Газета «Комерційний вісник Тибету» із посиланням на слова заступника міськкому партії м. Лхаси Вана Сянміна, повідомила, що слідство у справі більше 1000 арештованих учасників заворушень має завершитися до 1 травня.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...