• Безлади в Лхасі почалися через провокацію Китаю - нові факти

  • Вівторок, 1 квітня 2008 року
З'явилися нові докази того, що китайський режим організував заворушення і насильство в Лхасі для дискредитації мирних протестів буддійських ченців.

Згідно із словами китайського перекладача Далай-лами, Нгавангу Нієндре, свідок повідомив, що китайський міліціонер у Лхасі переодягнувся у одяг тибетця та приєднався до протестувальників, тримаючи ніж у руці. Цей самий свідок також впізнав цю людину в репортажі Бі-Бі-Сі й на фотографіях новин, наданих Китаєм.

Китаянка з Таїланду (яка побажала не називати свого імені) училася в Лхасі, коли проходили протести в березні. Оскільки один із її друзів - міліціонер, вона дуже часто провідувала його в місцевому відділенні міліції, а також знала інших тамтешніх міліціонерів.

Після акцій протесту 14 березня, її та інших іноземців послали у відділення міліції, де вона бачила чоловіка з ножем у руці, коли він ішов із деякими арештованими тибетцями. Чоловік пізніше зняв одяг тибетського стилю і надів міліційну уніформу.

Цю жінку з іншими іноземцями наступного дня відправили з Лхаси. Коли вона прибула до Індії через Непал, вона впізнала міліціонера, якого вона бачила в тибетському наряді в телевізійних новинах Бі-Бі-Сі та на фотографіях, які китайське посольство надало ЗМІ.

Нгаванг Нієндра повідомив, що свідок була приголомшена, коли вона побачила міліціонера в новинах Бі-Бі-Сі. Вона тоді зрозуміла, що людина переодягнулася під тибетця, щоб підбурювати людей до заворушень.

Свідок зв'язався з Тибетською організацією в Індії та розповіла ним, що вона бачила. На зборах 17 березня організація надала фотографію новин, спочатку надану китайським посольством в Індії, на якій міліціонер проявляв себе як тибетський повстанець.

На «Сіньхуа» та інших китайськомовних веб-сайтах, підконтрольних китайському комуністичному режимові, після тих зборів, на яких свідок розповів про це, замаскований міліціонер на деякий час зник із фотографій. Недавно оригінальна фотографія «чоловіка з ножем» повернулася на ці веб-сайти.

Нгаванг Нієндра сказав: «Фотографію з цією людиною китайське посольство відіслало в Бі-Бі-Сі та Радіо «Вільна Азія». Друга фотографія була відіслана пізніше. Вони ідентичні, але на другій фотографії цієї людини немає».

«У телерепортажі ви можете побачити, що ця людина намагається завдати удару ножем іншим людям. Але в пізніших показах цих самих кадрів ви не знайдете тієї людини. Вони все запланували. Після того як люди порушили питання, цей відеозапис ніколи більше не транслювався по телебаченню».

Інший доказ

Те, що китайський режим провокував заворушення в Лхасі, недавно здобуло підтвердження з інших джерел. Це лиш один випадок із багатьох подібних такого роду обманів у послужному списку китайського режиму.

Комуністична партія Китаю (КПК) не вперше підсилає міліціонерів, щоб ті брали участь під виглядом протестуючих у громадських протестах у Тибеті та підбурювали людей до заворушень. У своїх «Подіях У Лхасі 2-10 березня 1989 року», китайський журналіст Тан Дасянь розкрив, як КПК організувала заворушення, щоб придушити протести в Тибеті 1989 року.

Відповідно до статті, «Вдосвіта 5 березня озброєна міліція в Тибеті отримала план дій від головнокомандувача штаб-квартири озброєної міліції, пана Лі Ліаньсю. ...300 чоловік мали були переодягнутися в звичайних громадян і тибетських ченців, вийшовши на Восьмикутну вулицю та інші ділянки повстання в Лхасі.

«Спаліть Священну Пагоду на північному сході храму Дачжао. Розгроміть рисовий магазин у бізнес-районі, підбурюйте громадян грабувати рис та їжу, нападіть на торгівельну компанію «Тибет-Ганьсу». Заохочуйте людей грабувати продуктові магазина, але тільки в дозволених місцях».

Згідно зі словами коментатора, пана Ченя Покуна, «у протесті цього року, сцена повстання була вельми схожою на ту, що сталася в 1989 році. Група молодих людей двадцяти років діяла добре організованим способом. Вони спочатку викрикували гасла, потім палили деякі машини біля монастиря Рамоче, а потім уривалися в сусідні магазини і грабували їх, і в кінці спалили велику кількість магазинів.

«Дії здавалися добре спланованими та скоординованими, і проводилися вміло. На перехресті біля монастиря Рамоче хтось заздалегідь підготував багато каменів однакового розміру. Кожен важив кілька кілограмів. Ці камені дивним чином уникнули уваги численних міліціонерів і агентів у штатському, які наповнили місто».

Доповідь того, що трапилося цього року, яку надав пан Чень, підтверджена Британським агентством розслідувань на основі високих технологій штабу квартири зв'язку Уряду, чиї супутники помітили, що китайські міліціонери підбурюють до бунтів у Лхасі, згідно з повідомленням бюлетеня G2.

Ці доповіді також допомагають зрозуміти сенс аспектів, які спантеличують, репортажу 14 березня в «Нью-Йорк Таймс» із сцени вулиць Лхаси

Згідно з «Нью-Йорк Таймс», «Іноземці та жителі Лхаси, які засвідчили погроми, були приголомшені побаченим і тим, чому цього не бачить міліція. Бунтівні міліціонери втекли на початку сутичок, і потім їх ніде не було видно».

Один чернець передав телефоном, що інші ченці повідомили, як кілька офіцерів більше цікавилися відеозйомкою погромів, ніж їхнім припиненням. «Вони тільки спостерігали», - сказав чернець. «Вони намагалися знімати відео і користувалися фотоапаратами, щоб зробити кілька фотографій», - пише Нью-Йорк Таймс».

Публікація агентством «Сіньхуа» фотографії «людини з ножем» і її розповсюдження китайським посольством, як повідомляє перекладач Далай-лами, збігається із спостереженнями цього ченця.

Тим часом тибетці й далі стверджують, що китайський режим надавав світові неправдиву інформацію про те, що трапилося під час протестів у Лхасі.

30 молодих ченців увірвалося на прес-конференцію для іноземних журналістів після протестів, що проводилася в четвер китайським режимом у Храмі Джокнанг у Лхасі. Згідно з повідомленням репортера USA Today Каллума Мак Леода (як повідомляє агентство «Рейтерс»), молоді ченці кричали, «Не вірте їм. Вони одурюю вас. Вони кажуть брехню».

Цінь Юе, Ці Юе. Радіо Голос Надії
Підписатися:

Коментарі