• Цього тижня відомому пекінському правозахиснику ухвалять вирок

  • Середа, 2 квітня 2008 року

У четвер офіційно оголоcять вирок відомому пекінському правозахиснику Ху Цзя, якого звинувачують у підбурюванні до повалення державної влади.

34-х літній правозахисник Ху Цзя арештований за те, що публікував на сайтах  статті на правозахисну тему, а також мав тісні контакти із західними ЗМІ, розповідаючи їм в інтерв'ю про те, як китайська влада зневажає права людини. Перше слухання суду у справі Ху Цзя відбулося 18 березня в народному суді першого рангу м. Пекіна. Адвокат Ху Цзя Лі Фанбін у понеділок розповів ЗМІ, що суд уже прислав йому офіційне повідомлення про те, що 3 березня о 9.30 буде оголошено вирок.

Інший адвокат Тен Бьяо, який стежить за справою Ху Цзя, в інтерв'ю радіо сказав: «Я вважаю, що змісту статей, які писав Ху Цзя, не достатньо для такого звинувачення. Він має бути звільнений. До того ж у нього дуже погане здоров'я. Я бажаю, щоб влада лояльніше і з більшою душевною широтою ставилася до нормальної здорової критики на свою адресу».

Щодо того, якщо Ху Цзя буде винесений суворий вирок, Тен сказав: «Таким чином вийде, що влада має намір придушити інших правозахисників, показавши їм, які можуть бути наслідки їхньої діяльності. З іншого боку, це може викликати ще більшу хвилю засуджень із боку міжнародного співтовариства. Тому я вважаю, що таке рішення було б не мудрим. Метод придушення не зупинить інших правозахисників і не закриє їм рота».

Професор університету права м. Нью-Йорка Кун Цзечу в інтерв'ю радіо сказав: «(Результат справи Ху Цзя) може бути дуже гарним і може бути дуже поганим. Адже відомо якому тискові з боку міжнародної громадськості зазнала китайська компартія через події у Тибеті, тому, можливо, що влада ухвалить легкий вирок і таким чином зможе уникнути ще більшої критики; але, з іншого боку, якщо вони ухвалять йому м'який вирок, то вони побоюються, що це може стимулювати ще більшу кількість людей почати займатися правозахисною діяльністю. Тому дуже важко робити прогнози щодо результату суду».

Шень Хуа. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...