• Пекінського правозахисника Ху Цзя засудили до 3,5 років позбавлення волі

  • П'ятниця, 4 квітня 2008 року
Відомого пекінського правозахисника Ху Цзя засудили до 3,5 років позбавлення волі, а також до одного року позбавлення політичних прав за «підбурювання до державного перевороту». Вирок оголосили 3 квітня в пекінському народному суді першого рангу.

На суді була присутня мати правозахисника і його дружина Цзен Ціньєн.

Адвокат Лі Фанбін, який представляє інтереси Ху Цзя в суді, сказав: «Вирок  оголоcили через 20 хвилин після початку засідання. Ху Цзя не було надане слово і суддя також не питав, чи збирається він оскаржити вирок. Згідно із законом у нас є 10 днів для подачі апеляції на оскарження рішення суду. Ми звичайно ж не можемо погодитися з таким вироком».

Сьогодні вранці у будівлі суду зібралося близько 50-ти іноземних кореспондентів, а також близько 200 чоловік місцевих жителів і апелянтів*, які прийшли виразити свою підтримку Ху Цзя. Близько 10:00 з дверей суду вийшов адвокат Ху Цзя і дав інтерв'ю ЗМІ.

Як розповів один з апелянтів на ім'я Чен Інцай, більшість із тих, хто прийшов сьогодні підтримати Ху Цзя, це ті, кому він раніше допомагав. Також були багато співробітників безпеки в цивільному, але вони не створювали перешкод, тільки фотографували те, що відбувається.

Ху Цзя був ув'язнений 27 грудня 2007 р. за підозрою в «спробі перевороту державної влади». Тільки 30 січня був офіційно виданий ордер на його арешт. 7 березня прокуратура передала справу до суду, 18 березня відбулося перше слухання суду.

В обвинувальному висновку мовиться, що його звинувачують в тому, що він написав декілька статей, які критикують уряд і опублікував їх на закордонних веб-сайтах, а також контактував з іноземними кореспондентами. На підставі цього йому і був ухвалений вирок.

З самого моменту арешту Ху Цзя, його дружина і дочка, якій тільки декілька місяців, постійно знаходяться під домашнім арештом, міліція всюди стежить за ними і обмежує їхню свободу.

Окрім звичайної правозахисної діяльності Ху Цзя також боровся за права хворих на СНІД, він написав багато статей, що розкривають глибокі проблеми в сфері прав людини в Китаї. 

 

Довідка:

*Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, які зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе з боку місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі, у відповідні державні інстанції.

Боячись втратити свої пости, місцеві чиновники всіма силами прагнуть перешкодити апелянтам звернутися в інстанції провінційного або ж столичного рівня, для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, биття і навіть арештів та ув'язнень змусити апелянтів замовкнути.
 
Після дисидентів та «інакодумців», ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги і контролю комуністичної влади, яка строго стежить, щоб з ними не контактували іноземні репортери, а також суворо блокують репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...