ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тибетський уряд у вигнанні спростовує звинувачення КПК про те, що тибетці готують загони смертників

Велика Епоха
Акція протесту тибетських ченців проти пригноблення тибетського народу китайською компартією. Фото з stoptibetcrisis.net
Акція протесту тибетських ченців проти пригноблення тибетського народу китайською компартією. Фото з stoptibetcrisis.net
Китайська влада почала новий витік нападок на Далай-ламу, а також нову пропаганду про те, що тибетці організовують загони смертників, щоб продовжити боротьбу. Тибетський уряд у вигнанні спростовує цю інформацію і вимагає від Пекіна надати конкретні докази.

Як повідомило Центральне агентство новин, уряд Тибету у вигнанні, який знаходиться  в Індії, заявив, що всі ці звинувачення з боку офіційного Пекіна, є пропагандистськими методами, до того ж Далай-лама зовсім не проти проведення Олімпіади.

«Китайський уряд повинен зміцнити свої звинувачення доказами, а не робити такі серйозні заяви просто так без будь-яких доказів», - сказав представник тибетського уряду у вигнанні Тудан Санбо в інтерв'ю кореспондентові Центрального агентства новин.

Тудан також сказав, що в буддизмі самогубство вважається одним з найтяжчих гріхів. Таким чином заява китайської влади щодо загонів смертників звучить тим більше як звичайна пропаганда.

1 квітня представник міністерства безпеки КНР на прес-конференції заявив, що в деяких монастирях Лхаси, а також в місцях мешкання ченців міліція виявила і вилучила велику кількість вогнепальної зброї і боєприпасів. Він також сказав кореспондентам, що заради здійснення своїх планів по відділенню Тибету від Китаю, тибетці збираються сформувати групи смертників, і що вони заявляють, що готові принести себе в жертву.

Тудан Санбо заперечує, що у тибетців є які-небудь плани нападу шляхом самогубства. Він сказав: «Всі акції протесту, які ми проводимо, є ненасильницькими. Виходячи з буддійського вчення, вбивати себе як напад на когось, це нечувана справа. Ми вважаємо, що людина є найдорогоціннішою істотою в світі. Всі ці бездоказові звинувачення з боку КПК не принесуть ніякої користі для відновлення хороших відносин між Тибетом і китайцями-хань».

Китайська компартія також у своїй пропаганді говорить, що у них давно є докази, підтверджуючі те, що безлади в Тибеті 14 березня є частиною ретельно продуманих планів Далай-лами, який хоче перешкодити провести пекінську Олімпіаду.

Але кореспонденти питають: «Якщо китайська влада давно знала про це, чому ж вона не вжида ніяких заходів, щоб запобігти безладам?»