• Деякі види змагань на пекінській Олімпіаді можуть відмінити

  • Середа, 20 лютого 2008 року

До пекінської Олімпіади залишилося півроку, сильна забрудненість повітря в Пекіні як і раніше викликає занепокоєння. Голова Міжнародного олімпійського комітету пан Жак Рогге (Jacques Rogge) сказав, що якщо проблема з екологією в Пекіні залишатиметься такою ж серйозною, то можливо, марафон та інші змагання на витривалість будуть відкладені.

Деякі країни також вирішили, що їхні спортсмени приїдуть до Пекіна наскільки це можливо пізніше, щоб не зіпсувати здоров'я перед змаганнями.

Китай є найбільшим споживачем вугілля і сталі в світі, забруднення від використання яких досягло дуже високого ступеня.

Ефіопський рекордсмен марафонець Хайле Гебреселасіе (Haile Gebrselassie) з приводу екології в Пекіні сказав: «Якщо повітря буде дуже брудним, я не братиму участі в змаганнях». У свою чергу пекінська влада запевнила, що проблема із забрудненням повітря буде вирішена і що спортсменам не потрібно хвилюватися і відмовлятися від участі у змаганнях. Про це 5 лютого повідомила газета «Нанхуа Цзаобао»

Для того, щоб очистити повітря на час проведення Олімпіади, 1 лютого відділ охорони навколишнього середовища на своєму сайті опублікував заяву про те, що в Пекіні і Тянцзині вже припинений рух 15 тисяч старих автобусів. Видавництво Platt з посиланням на інформацію з внутрішніх джерел повідомило, що в період Олімпіади на 30 днів будуть зупинені довколишні до Пекіна заводи.

Ще в травні минулого року китайська влада оголосила, що для успішного проведення Олімпіади на поліпшення ситуації з навколишнім середовищем вони збираються витратити 3,5 млрд доларів.

Друге за величиною металургійне підприємство в Китаї цього року скоротить виробництво сталі на 4 млн тон, а також витратить 9 млрд доларів на спорудження нових цехів у провінції Хубей, щоб переїхати подалі від столиці і не забруднювати її повітря.

Попри всі обіцянки Пекіна вирішити екологічну проблему, в звіті програми ООН по навколишньому середовищу (United Nations Environment Programme) мовиться, що забруднення повітря в Пекіні набагато перевищує найнижчі норми безпеки, встановлені Всесвітньою організацією охорони (World Health Organization) здоров'я і до початку Олімпіади цю ситуацію виправити неможливо.

Окрім цього, в січні радник управління із захисту навколишнього середовища США пан Steven Q. Andrews у своїй доповіді звинуватив китайську владу в тому, що з метою показати поліпшення ситуації з екологією в місті, в звіті про ступінь забруднення повітря в Пекіні, вони не вписали свідчення приладів, що знаходяться в найзабрудненіших районах.

Ши Сяолін. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...