• Міліція не пустила апелянтів та іноземних кореспондентів відвідати сім'ю правозахисника Ху Цзя

  • Четвер, 7 лютого 2008 року
Більше ста апелянтів, що приїхали до Пекіна з різних міст Китаю, і декілька іноземних кореспондентів пішли відвідати дружину і дочку арештованого правозахисника Ху Цзя, які знаходяться під домашнім арештом. Але їм не дозволили цього зробити міліціонери в цивільному і охорона будівлі. А у західних кореспондентів повністю перевірили всі документи, після чого їх не пустили увійти до району «Місто свободи», де проживає сім'я Ху Цзя.
Як розповів Сяо Ішан, правозахисник із Синцзяня, що приїхав до Пекіна,  Ху Цзя і його дружина добре відомі серед китайських апелянтів. Вони багато разів допомагали захистити їхні права. 3 лютого в другій половині дня близько ста апелянтів, що приїхали з різних куточків Китаю до Пекіна для подання апеляцій, напередодні китайського Нового року вирішили піти відвідати дружину Ху Цзя Цзен Цзіньєн і їхню маленьку доньку. Апелянти купили їм фрукти і молочні продукти.

Біля входу в район «Місто свободи», де проживає сім'я Ху Цзя, дорогу їм перегородила група з 15 міліціонерів в цивільному і декілька у формі. Вони сказали, що побачення з сім'єю Ху Цзя заборонені, оскільки вони знаходяться під слідством. Потім міліція зажадала у найактивніших апелянтів пред'явити документи, але останні відмовилися це зробити.

Разом з апелянтами пришли і декілька західних кореспондентів. Міліція досконально перевірила всі їхні документи, а потім також відмовила в побаченні з Цзен Ціньєн. Після цього апелянти передали західним кореспондентам свої апеляційні документи, дали інтерв'ю і розійшлися. Про це розповів апелянт пан Ло.

Відомий пекінський правозахисник Ху Цзя був арештований 27 грудня 2007 р. у звинуваченні в «спробі скинення державної влади» і досі знаходиться під арештом.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...