• «Година Землі» - пора змінити світ на краще

  • Середа, 23 квітня 2008 року

Коли австралійський відділ Всесвітнього фонду охорони дикої природи запропонував ідею про проведення «Години Землі» торік, планувалося почати із Сіднея, потім у 2008 р. охопити всю Австралію, а надалі провести «Годину Землі» у світовому масштабі до часу проведення ООН саміту щодо проблем глобального потепління в Копенгагені в 2009 р.

Світ, проте, не став чекати до 2009 р. Таким чином, урочисте відкриття «Години Землі» було ознаменоване успіхом, коли більше 2,2 мільйона сіднейців, які брали участь, могли спостерігати цю подію, і цього року столиця Австралії та сотні міст країни об'єдналися з великими містами, регіональними центрами всього світу для проведення «Години Землі» з 8 до 9 вечора 29 березня.

За словами Енді Рідлі, заступника директора Всесвітнього фонду охорони дикої природи в Австралії, думка про те, щоб вимкнути світло на годину, щоб інформувати громадськість про збільшення викидів парникових газів, привернула увагу 24 основних великих «міст-партнерів», зокрема Дубліна, Чикаго, Бангкока, Копенгагена і Ванкувера.

Це лише офіційно зареєстровані міста, що охопили міське самоврядування, медіапартнерів і спонсорів. Окрім цього 8000 бізнесменів, близько 100 000 окремих осіб і сотень місцевих рад і міст хотіли приєднатися до цього заходу. «Це набагато більша подія, ніж ми розраховували», - повідомив пан Рідлі виданню The Epoch Times.

Він сказав, що ідея стала результатом того, що люди були приголомшені величезністю ступеня зміни клімату, відчули свою безпорадність перед лицем можливості досягти яких-небудь результатів за допомогою індивідуальних зусиль. «Ми планували показати, що спільність зусиль приведе до позитивних результатів відносно проблеми зміни клімату», - повідомив він.

Під час проведення «Години Землі» торік рівень виділення газів у Сіднеї знизився на 10,2%. «Це, звичайно, не великий результат, але це є показником того, що ви можете зробити, що у свою чергу є показником того, чого можна досягти».

Пан Рідлі з колегами з Міжнародного фонду захисту диких тварин в Австралії також спостерігав за ефективністю інших кроків, що робляться в усьому світі, наприклад, міжнародні рок-концерти, але вони відчули, що багато людей просто спостерігали концерт по телевізору, й у них не виникало бажання робити якісь дії. «Я припускаю, що ми просто хотіли думати так: «Не важливо, старий ви чи молодий, неважливо, громадянин якої країни, ви можете якоюсь мірою взяти в цьому участь».

Такі наміри, як сказав пан Рідлі, привели до того, що люди були «вражені» подіями, до яких вони залучилися. Наприклад, торік одна пара із Сіднея вже планувала святкувати своє весілля вночі на даху готелю міста. «Вони внесли зміни, зважаючи на проведення «Години Землі», так, що весілля було освітлене свічками». Заходи, які вживають у всьому світі, цього року також будуть примітними.

У США міст «Золоті ворота» і Алькатрас у Сан-Франциско планували погасити вогні разом із Ніагарським водопадом і будівлею «Boeing Headquarters» у Чикаго. У Великобританії планувалося провести сотні заходів, серед них і вимкнення світла 900-річного Замку Норідж, а також у соборі у Вінчестері.

На серйознішій ноті пан Рідлі сказав, що Фонд охорони дикої природи планував заходом «Години Землі» охопити весь світ у 2009 р., особливо сумістити цю подію з подальшим проведенням ООН саміту щодо проблем зміни клімату, що проводився торік у Балі. Ця подія відбудеться в Копенгагені приблизно через шість тижнів після проведення «Години Землі» у березні 2009 року.

«Ось коли світ вирішить, будемо чи не будемо ми що-небудь робити стосовно проблеми зміни клімату, - сказав пан Рідлі. - чи поставимо ми велику мету, чи ні. «Година Землі» була задумана як відкрите повідомлення для державних діячів, що полягає в тому, що незважаючи на величезний тиск для ухвалення тимчасового політичного рішення, навколишнє середовище дійшло до такого ступеня, коли потрібно прийняти «триваліші, серйозніші рішення».

«Ідея проведення «Години Землі» полягає в тому, щоб надати наочну підтримку, щоб сказати: ми розуміємо проблему, розуміємо тиск - давайте почнемо вирішувати цю проблему», - додав він.

Ша Адамс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...