• СБУшники затримали радіоактивних металістів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 2 червня 2008 року
Працівники СБУ накрили злочинне угруповання, яке вивозило з Чорнобильської зони радіоактивний металобрухт. Смертоносний матеріал переплавляли, а потім продавали.

В основному сировину використовували для виготовлення будматеріалів.

Вантажівки з металобрухтом затримали на виїзді з 30-кілометрової зони. Сталеві труби мали прямувати до складу в Київській області. На чорному ринку їх би продали та переплавили. Тоді відслідкувати долю радіоактивного металу було б неможливо.

Смертоносну сировину вивозив з зони приватний підприємець. Налагоджений бізнес покривали міліціянти.

Богдан Чобіток, співробітник Служби Безпеки України: «Під час проведення спеціальної операції було затримано, так скажемо, на гарячому співробітників МВС, а також приватного підприємця. Вантажівки перевозили метал із радіоактивним забрудненням, яке перевищувало норми в 20–30 разів».

Перевищення норми радіації встановили експерти МНС. Показники дозиметрів зашкалювали від фону.

Із Чорнобильської зони вивозять не лише метал. Популярна й деревина, яку розпилюють на пилорамах, а потім продають для виготовлення будівельних матеріалів. Вивозять автозапчастини, та й самі автомобілі.

Була навіть спроба вивезти гелікоптер МІ-8. Креативний підприємець хотів зробити в ньому оригінальну забігайлівку. Про здоров’я своїх клієнтів і споживачів жоден із хитрунів навряд чи думав.
 
Джерело:
Підписатися:

Коментарі