• На українсько-польському кордоні 40-кілометрова черга

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 квітня 2008 року
Понад тисячу вантажівок чекають в’їзду в Україну на митному пункті перетину «Дорогузьк-Ягодин» з боку Польщі. Черга розтяглася на 40 кілометрів. Одна з причин - збільшення товарообігу з країнами ЄС, інша - бажання водіїв потрапити в Україну до початку великодніх свят.

Не мають клопоту лише рейсові автобуси - для них коридор «зелений» в обох напрямках. А ось вантажівки з товаром і без - заблоковані.

Дві-три доби в очікуванні перетину кордону, - жартують перевізники, - то вже норма. Помитися ніде, повноцінного харчування - теж немає.

Ждіслав, далекобійник із Польщі: «Стоять всі. Вантажівки криті і з металевими контейнерами. Така робота, яка є, така є. Іншої немає. Раз ваші винні, раз наші винні. Останні раз, коли наші страйкували, було біля двох місяців назад».

Однак, хто винен, водії не знають. Одні кивають на некомпетентність польських митників, інші - на затягування процесу оформлення багажу українцями.

Та інформацію про те, що черги виникли нібито через наказ Держмитслужби та Мінтрансу, на Волині навідріз заперечують. Мовляв, процедура ретельнішого огляду і зважування фур все одно не здатна забрати стільки часу, аби колона з машин сягнула 30-ти кілометрів. Оглядальники і так працюють на межі фізичних сил, пропускаючи в день вдвічі більше транспорту, ніж годиться.

Олександр Адамович, гендиректор автопереходу «Ягодин»: «В минулому році в середньому за добу випускалося 423 автомобілі. Сьогодні через термінал уже проходить 500 автомобілів. Щорічно кількість вантажопотоку через кордон збільшується на 30%».

Потрапити до Києва - місця кінцевого призначення чи не 90% фур з Польщі – водії можуть найшвидше через Ягодин. Та вдале розташування автопереходу, бідкаються митники, кілька разів на рік додає їм клопоту. Водії під Новий рік, на Різдво, Великдень зазвичай переоцінюють пропускну спроможність посту і застрягають там на кілька діб.

Наразі ж з боку України в черзі всього кілька «тірів», а от легковиків з польськими номерами - півтори сотні.
 
Джерело:
Підписатися:

Коментарі