• На Сумщині впав літак. Загинув пілот

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 27 травня 2008 року
Трагедія сталася поблизу села Славгорода. Машина для обробки полів отрутохімікатами впала в лісосмугу. Причини та обставини пригоди встановлюють експерти.

Близько 8:15 літак заходив на останнє коло для обробки поля отрутохімікатами. Та несподівано впав у лісосмугу. В пілота навіть не було шансів на порятунок, адже за лічені хвилини літак охопило полум’я, вибухнув бензобак.

Після обробітку полів у Славгороді пілот уже сьогодні мав повернутися до Харкова. За два тижні співпраці з місцевою агрофірмою його добре знали.

Заправник Михайло розповідає – вранці все було як завжди. На здоров’я пілот не скаржився.

Михайло, заправник літака: «Заправили 550 літрів і 21 кг гербіцидів. Так ми постійно заправляємо. Нормально все було. Я з ним поспілкувався. Поговорили, покурив і полетів».

Від заправки до поля десь 1,5 кілометра. Агроном і двоє працівників виїхали на місце, звідки мав починатися обробіток. Літак упав за кілька метрів від них.

Іван Курочка, самовидець: «Почали гасити вогнегасником. А що там його гасить, якщо льотчик був у вогні. Кров з рота, з носа, схоже, був без свідомості. А чи живий, чи ні - хто зна. Він був пристебнутий, а як відстібнути - нема ні ножа, нічого перерізати ремені».

Очевидцям здалося, що пілот намагався здійснити аварійне приземлення, але машина зачепилася шасі за дерева, тому до поля не дотягла.

Микола Алтоухов, головний агроном: «Мне кажется, что-то с двигателем, скорее всего. Потому что гул, а потом тихо все. Мне кажется, что-то случилось. Потому что он шел, видел нашу машину, может, сам, может, среагировал в последний момент, я не знаю».

На місці аварії працюють представники МНС і прокуратури. Про причини падіння поки не говорять.

Відомо, що місцева агрофірма уклала угоду з харківською на обробіток полів. Чи є ліцензія, в якому технічному стані був літак – поки невідомо, усю документацію згодом мають надати представники тієї ж таки харківської компанії ВВВ «Схід». За попередньою інформацією, розбита машина чеського виробництва Z-37.

Олександр Муха, заступник прокурора Сумської області: «Літак належав харківській фірмі, пілот загинув на місці події. Інші працівники, які зареєстровані і працювали тут, поїхали, судячи з усього, до Харкова. Іншої інформації поки що немає. На місці працює оперативно-слідча група».

Інформації про загиблого теж небагато. Досвідчений пілот із Харкова 20 років в авіації. Звався Володимиром, комунікабельний, усміхнений, пишався 11-річною донькою.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...