• ОПЕК скоротила виробництво чорного золота

  • П'ятниця, 2 січня 2009 року
Через зниження міжнародного попиту, організація країн-експортерів нафти ОПЕК скоротила виробництво чорного золота. Проте ціни на нафту не припиняють падати, повідомляє телекомпанія NDT.

Було вирішено зменшити рекордний видобуток на 2.2 мільйони баррелів за день. Однак про ефективність таких заходів, вважає ОПЕК, говорити поки рано.

"Хоча вони і зменшують видобуток, головна суть полягає в дотриманні ранніх домовленостей. У нас були проблеми у вересні, коли деякі люди не виконали даних раніше обіцянок по скороченнях", говорить Раймонд Карбон президент компанії Pramount Options.

Вартість нафти знизилася більш ніж в три рази. Якщо в липні один баррель можна було купити за 140 американських доларів, то тепер за 40.

Не зважаюч  на це, постачання нафти залишається стабільним. Схвильованість покупців, стан економіки і падіння долара дало свої плоди і дозволило зберегти попит високим.

Нагадаємо, що у вересні і жовтні ОПЕК двічі зменшувала вартість нафтовидобування, щоб стримати падіння цін. Останній раз видобуток сировини був знижений на півтора мільйона баррелів за добу.

Підписатися:

Коментарі