• Об'єднання Microsoft і Yahoo розчарувало інвесторів

  • Вівторок, 11 серпня 2009 року

Гіганти комп'ютерних технологій корпорація Microsoft і Yahoo офіційно оголосили про своє об'єднання з питань маркетингу в середу, з метою скоротити частку найбільшого їх конкурента «Google Inc.».

Ця угода надасть Microsoft виключні права на всі напрацювання Yahoo у галузі технологій пошуку в мережі.

«Компанії підписали угоду для створення спільного ринку через окрему платформу», - оголосила головний керуючий Yahoo Керол Бартс. Згідно з інформацією прес-релізу, Yahoo буде використовувати «Bing» - пошуковий двигунець Microsoft на всіх своїх сайтах.

Компанії продовжать обслуговувати окремі сегменти ринку і тому надалі також будуть конкурувати.

Багато аналітиків і посвячені особи компанії згадують, що чекали об'єднання довгий час, але відсутність авансових платежів у цьому проекті сильно розчаровували інвесторів Yahoo, що привело до зниження більш ніж на 10 відсотків вартості цінних паперів компанії.

Думки аналітиків та інвесторів про перспективи проекту розділилися. Інвестори були розчаровані через недостатність авансового фінансування з боку Microsoft, у той час як спостерігачі ринку стверджували, що проект може бути вигідним для Yahoo в довгостроковій перспективі. Це дозволить компанії зосередитися на рекламуванні продукції, а не на розробці технологій пошукового двигунця, тієї області, в якій завжди спостерігалося відставання від Google.

Google довгий час домінував на інтернет-ринку пошукових технологій, з часткою в 65% усіх звернень до мережі, що здійснюються через його сервери. Проект «Microsoft-Yahoo», також названий аналітиками «Microhoo», буде утворювати пошукову мережу, яка об'єднає 20% частку на ринку Yahoo і 8.5% частку Microsoft, таким чином, перевищивши чверть від загального числа аудиторії інтернет-пошуку.

Аналітики погоджуються, що об'єднаний проект підвищить частку компанії на ринку пошукових технологій, створивши альтернативу домінування Google, і це схилить чашу ваг, надавши більше можливостей для реклами і для конкуренції. Вони також, одностайно погодилися, що лідерство Google стало далеко не таким загрозливим.

Справа швидко з’явилася у полі зору американських антимонопольних спостерігачів, які побоюються, що об'єднаний проект знизить конкуренцію на ринку онлайн пошуку. Сенатор Хербі Коль, голова американського Сенату антимонопольної субкомісії, сказав, що справі «забезпечена наша пильна увага». «Wall Street Journal» повідомив, що Антимонопольна комісія Євросоюзу також ретельно спостерігає за проектом.Подробиці операції

Два інтернет-гіганта погодилися спільно використовувати інтернет-технології і доходи від їх реалізації. При цьому Microsoft зосередиться на розробці технологій пошукового двигунця, а Yahoo, візьме на себе зобов'язання у «розкручуванні» нового проекту.

Ці дві компанії оголосили про десятирічне співробітництво, яке було нарешті закріплено офіційно після шести місяців переговорів і трьох або чотирьох зустрічей віч-на-віч між головним керуючим Microsoft Стівом Баллмером і новим головним керуючим Yahoo Керол Бартс.

Відповідно до обставин справи, нещодавно створений Microsoft пошуковий двигунець «Bing» буде здійснювати пошук і на сайтах Yahoo, у свою чергу Yahoo відповідає за рекламну компанію та маркетингові операції для сайтів обох компаній.

Yahoo за повідомленнями одержить 88% прибутку від проекту за перші п'ять років, і придбає права на технологію пошукового двигунця в Microsoft.

Пані Бартс сказала, що угода дозволить Yahoo збільшити його щорічний дохід від операцій на 500 мільйонів доларів, у той же час, зменшивши витрати на 200 мільйонів доларів.

Однак угода розчарувала інвесторів Yahoo, які очікували авансу від Microsoft. За чутками він повинен був скласти близько 2 мільярдів доларів.

Цей проект є логічним завершенням переговорів, які почалися в минулому році, коли Microsoft намагався купити Yahoo, піднявши його ціну майже до 44 мільярдів доларів раніше, але отримав відмову. У той час головним адміністратором був Джеррі Янг.

Янг зажадав близько 47 мільярдів доларів, змусивши Microsoft відмовитися. Невдала справа змусила розсерджених інвесторів звільнити Янга від займаної посади керуючого справами компанії, і він незабаром був замінений Керол Бартс.

Yahoo також фігурує в інших новосних рубриках. У зв'язку з розширенням впливу компанії в мережі, багато захисників прав людини і китайських дисидентів подали судові позови на Yahoo у зв'язку з можливою участю компанії в наданні конфіденційної інформації китайському комуністичному режиму, що призвело до незаконної затримки багатьох китайських дисидентів.

Юнь Tao, з провінції Аньхой, був засуджений до трьох років ув'язнення за звинуваченням в «підривній діяльності по відношенню до держави». Tao був одним із студентських лідерів у демократичному студентському русі 1989 року, і керував політичним веб-сайтом MAFFA.com.

Видача конфіденційної інформації, що включає адресу електронної пошти Tao, яку імовірно надала Yahoo, призвели до арешту Tao

Рем Срінівасан і Джун Келлум, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...