ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Одеському будинку вчених проходить виставка китайських митців

Велика Епоха
Організатор експозиції Світлана Вітряк
Організатор експозиції Світлана Вітряк
Стародавній особняк 1832 року, що належав графині Олені Толстой, а нині Одеський будинок вчених, уже вісімдесят років є центром науки та культури. Зараз там проходить художня виставка «Істина-Доброта-Терпіння — мистецтво, що подарувало небо».

Три кімнати нижнього поверху, які виконані в стилі ренесансу, прикрашають репродукції картин китайських художників із США, Канади, Австралії, Таїланду й Китаю. Більшість з них написані в техніці олійного живопису, однак є й акварельні роботи, які виконані в традиційному китайському стилі.

Тема виставки незвичайна, як незвичайні й самі сюжети картин, в основі яких лежать реальні історії з життя сучасного Китаю, а також стародавні східні легенди. Є й картини, що показують скорботу, сум і біль людей, які сьогодні зазнають катувань у китайських в'язницях за віру й свої духовні переконання. Однак на всіх полотнах присутні надія й віра в добру сторону людини.

За словами організатора експозиції Світлани Вітряк, виставка має на меті пробудити в людях добро й співчуття, а також оповістити про злодіяння компартії Китаю, що не шкодує своїх сил і коштів для придушення в людях духовного і божественного коріння. «Вже 10 останніх років китайська компартія жорстоко репресує людей через їхню віру, — розповідає Світлана. — Всі ці люди чекають допомоги та співчуття. Ці картини спрямовані на те, аби відродити в людському серці добро».

Світлана Солодовник, заступник начальника управління культури м. Одеси, впевнена, що картини залишать глибоке враження у одеситів. «Усі роботи поєднує високе відчуття просвітленості й доброти, — каже Світлана, — а добро й терпіння зараз нам так потрібні».

Високо оцінив побачене й заслужений художник України Микола Вилкун. «Картини виконані в стилі реалізму, що дозволяє більш яскраво й правдиво передати трагедію, що відбувається у Китаї, і породити в людини співчуття і добро, — ділиться своїми думками Микола Вилкун. — Мета такої виставки є найвищою й найголовнішою метою мистецтва взагалі — пробуджувати в людях добро».

На відкритті виставки виконувалась класична музика у виконанні лауреата міжнародних конкурсів саксофоністки Ганни Степанової, що також додавало до загальної атмосфери виставки відтінку чогось високого й вічного. У цілому організаторам удалося створити атмосферу умиротворення й гармонії, яку також відчув і актор українського драматичного театру Олександр Бабій. «Я побачив у цих полотнах умиротворення, — сказав на відкритті актор. — Побачивши таке зло з одного боку, ми бачимо прояв справжньої доброти з іншого».

У ці дні Одеський будинок вчених, приймаючи заморських гостей, розповів жителям Одеси про китайських людей, про їхні радості та горе. І, здається, одесити не залишилися байдужими, про що свідчить книга відгуків із захопленими й співчутливими відгуками.