• Дівчинка прожила з двома серцями більше 10 років

  • Четвер, 16 липня 2009 року
Десять років із двома серцями. 16-річна дівчинка з Великобританії стала справжнім медичним дивом. Багато років вона прожила з двома серцями. Однак після унікальної операції з видалення донорського органу, її власне серце повністю відновилося.

Про дивовижне видужання Ханни Кларк із Великобританії пишуть всі газети. У дівчинки відмовило серце ще в дитинстві, тому, коли їй було два роки, їй зробили операцію по пересадці другого серця. Про це повідомив телеканал NTD.

Однак, трохи відпочивши, власне серце Хани саме відновилося й незабаром почало працювати без допомоги донорського органу.

«Мені подобалося бігати, хоча мені не можна було цього робити. Мені подобалося плавати й ходити по крамницях», - говорить Ханна Кларк, пацієнтка з пересадки серця.

До видалення донорського органу Ханні доводилося приймати сильнодіючі ліки, які придушують імунну систему, щоб зупинити відторгнення другого серця. У результаті цього в неї утворилися пухлини в лімфатичних вузлах.

Лікарі вирішили провести небувалу до цього операцію - видалити трансплантат. Протягом трьох років після цього здоров'я Ханни повністю відновилося.

«Нам доводилося постійно боротися за неї, іноді ми підбадьорювали її, кажучи «Давай Ханна, ти не можеш здаватися, ти повинна продовжувати боротися», таким чином, вона дійшла до цього етапу», - говорить батько пацієнтки Пол Кларк.

«Я абсолютно щасливий. Після того, як я бачив її в найважчі хвилини, тепер я відчуваю щастя. Але в цьому і полягає вся суть медицини», - говорить Професор Магді Якуб, кардіохірург.

І хоча тепер Ханна стала повноцінною здоровою людиною, вона ніколи не забуде те, що з нею відбулося. Популярність Ханни, звичайно ж, тимчасова, але її оздоровлення, схоже, остаточне.
Підписатися:

Коментарі