ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Емігрувати в США не можуть ті, хто репресував у Китаї Фалуньгун

Велика Епоха
Пані Ен приїхала в Пенсільванію з Пекіна. У квітні цього року вона оформила посвідку на проживання в США. Під час співбесіди, урядовець міграційної служби задав їй 2 питання: чи є вона членом компартії і чи брала вона участь у переслідуванні духовної практики Фалуньгун. Це вперше, коли урядовці США прямо задають подібні питання.

Церемонія промови клятви під час прийняття громадянства США. Фото: PAUL J.RICHARDS/AFP/Getty Images
Церемонія промови клятви під час прийняття громадянства США. Фото: PAUL J.RICHARDS/AFP/Getty Images
Під час інтерв'ю нашому кореспонденту Фан Цзинбіну, пані Ен розповіла, що коли вона запитала у того чиновника, чому він задає такі питання, чиновник відповів, що ці питання задаються тільки тим, хто приїжджає з Континентального Китаю. Він також сказав, що репресії Фалуньгун китайською компартією є злочином геноциду, по суті таким самим, як і злочини нацистів стосовно євреїв.

Пані Ен приїхала в США рік тому. Розповідаючи про свої враження про життя в цій країні, і порівнюючи їх з Китаєм, вона сказала: «Американські урядовці й поліцейські не поводяться, як панівний клас, вони дійсно піклуються про людей. У Китаї ж, якщо не даси чиновникам грошей, то не зможеш вирішити жодне питання».

Мешкаючи в Китаї, вона була членом піонерської організації, але не вступала в партію. Вона також не приймала участі в переслідуванні послідовників Фалуньгун, тому, відповівши на питання чиновника, вона успішно одержала посвідку на проживання.

З приводу нових вимог відносно емігрантів з Китаю, наш кореспондент проконсультувався у адвоката з місцевої адвокатської контори, що займається справами мігрантів. Адвокат пояснив, що ті два питання урядовця є абсолютно законними, оскільки в новому бланку анкети, що заповнюють емігранти з Китаю, крім питання про приналежність до компартії, з'явилися ще питання про те, чи брали вони участь у геноциді або ж давали подібні накази, чи заохочували або сприяли репресивним діям уряду, спрямованими на придушення людей через національну, релігійну ознаку.

Наприкінці адвокат додав: «Вочевидь, що в такий спосіб чиновники міграційних служб більш конкретизують це питання, адже зараз у Китаї відбувається злочин геноциду стосовно Фалуньгун».

Після введення цих нових вимог, багато китайців на співбесіді говорили неправду. Керівник Всесвітнього Центру допомоги виходу з організацій китайської компартії, доктор наук Лі Даюн, розповів, що багато адвокатів, які допомагають китайцям готувити документи в міграційну службу, неодноразово зверталися до них із проханням видавати довідку мігрантам про те, що вони нібито вийшли з партії, й тоді китайцям самим не доводилося б брехати. Тому Центр запровадив нову послугу й став надавати китайцям, які вийшли з партії, відповідний документ, який має юридичну силу.

Американські ЗМІ вже неодноразово повідомляли, що останнім часом вимоги до оформлення документів на проживання в США для жителів Континентального Китаю значно підвищилися.