• У США клонували пса-рятувальника

  • П'ятниця, 19 червня 2009 року
Американські вчені клонували собаку-рятувальника, який брав участь у порятунку людей під уламками веж-близнюків 11 вересня 2001 року.

Сам пес, що мав кличку Трекр, помер ще у квітні. Тепер його власник став володарем шикарного подарунка - п'ятьох клонованих цуценят. Приймаючи в дарунок цуценят, рятувальник висловив надію, що клони його улюбленця теж стануть пошуковими собаками.

Все почалося з того, що колишній офіцер канадської поліції Джеймс Симінгтон виграв конкурс каліфорнійської фірми BioArts International, що вирішила знайти у світі собаку, яку варто було би клонувати в першу чергу.

Цуценят назвали: Траст, Велор, Продіджи, Солес і Дежа Вю. Особливо екс-поліцейському сподобався Траст - точнісінька копія Трекра.

"Фізична схожість вражає, - говорить Симінгтон. - Він один в один схожий на Трекра, якого я вперше побачив у 1995 році. У нього такі самі відмітини, він так само рухається, все таке ж саме. Він дуже уважний, розумний і все відчуває".

Нагадаємо, Трекр був одним з перших псів, які 12 вересня приступили до пошуків людей, похованих під руїнами Всесвітнього торгового центру. Проробивши майже дві доби без перерви, унікальна вівчарка знайшла останню людину, яка вижила під дев'ятиметровим шаром завалів.

Тим часом, як відзначає NEWSru.com, клонування - це задоволене не з дешевих. Першими у світі запропонували платні послуги з клонування собак фахівці BioArts.

Компанія співробітничає з південнокорейським фондом SooAm Biotech Research. У клонуванні Трекра брав участь корейський вчений У Сук Хван, який у 2005 році вперше успішно клонував собаку, а також був причетний до скандалу з фальсифікацією експериментів з клонування стовбурних клітин людини.

За словами глави BioArts Лу Хоуторна, кожен клон коштує в середньому 144 тис. доларів. "Я вважаю, що у 99% випадків люди повинні брати тварин із притулків, - говорить Хоуторн. – Але хіба не можна визнати, що у 1% випадків, коли ваш собака - один на мільйон, і у вас досить грошей, то ви повинні мати можливість піти до заводчика або до фахівця із клонування"?

"Я визнаю, що клонування не для всіх, - погоджується Джеймс Симінгтон. - Але деякі собаки народжуються з видатними здібностями, і Трекр був одним з таких собак".
Підписатися:

Коментарі