• У Кривому Розі лікарі вбивали немовлят за 4 тисячі гривень

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 серпня 2009 року
Лікарі Криворізького пологового будинку №1 заробляли гроші на новонароджених, причому, як вважають у прокуратурі, це призвело до смерті малюків.

Як стверджують батьки і правоохоронці, в 2008 і 2009 роках медики примушували матерів купувати дорогі імпортні ліки куросурф, які мають видавати в Україні безкоштовно, у певній аптеці. А якщо мати не могла придбати препарат, працівники пологового будинку примушували її писати розписку, що вона добровільно відмовляється від введення "Куросурфа" своїй дитині.

Цей препарат вводять недоношеним дітям, щоб у них розкрилися легені, і вони могли дихати. Нечувана ціна одного флакона куросурфа - близько чотирьох тисяч гривень - була багатьом батькам не по кишені. Саме тому для пологових будинків ці ліки купуються за бюджетні гроші, але лікарі запевняли матерів, що препарат необхідно купити їм самим.

"Моя Мелана народилася на 32-му тижні. Завідувачка відділенням сказала, що їй терміново потрібні ліки, інакше задихнеться. Я ридала, благаючи її про допомогу, адже у мене не було можливості протягом дня знайти чотири тисячі гривень! Але вона стояла на своєму, запевняла, що в пологовому будинку куросурфа немає. Мені довелося написати розписку, що я добровільно відмовляюся від введення препарату. Мені просто пощастило, що дочка вижила", - згадує Людмила Березанська.

Прокурор Центрально-міського району Кривого Рога Валерій Прихожанов повідомив, що кримінальна справа відносно посадових осіб пологового будинку порушена 4 серпня: "Сьогодні з 9 ранку в будівлі пологового будинку проходить обшук. Ми не випустимо нікого з будівлі, поки не вилучимо всі документи".

Слідчі не виключають, що наслідком невведення препарату могли бути і смерті новонароджених. Адже тільки у 2008-му 15 немовлят в цьому пологовому будинку померли від нерозкриття легенів. Багато матерів, які купили препарат, не бачили, як його колють, а згодом їх діти вмирали.

Злочинні дії було виявлено випадково. При проведенні перевірки витрачання бюджетних коштів правоохоронці з'ясували, що медики куросурф просто списували. Коли ж поспілкувалися з породіллями, то з'ясувалося, що їх змушували купувати цей препарат у певній аптеці. Можливо, медики його збували через "свою" аптеку, а потім туди ж відправляли батьків.

Правда, головлікар пологового будинку Лариса Васильєва звинувачення заперечує: "У нас народжується багато недоношених дітей. Всі препарати, що були куплені за бюджетні гроші, використані за призначенням. Але цього було недостатньо. І ми були змушені пропонувати купувати препарат. І ми нікого не примушували писати розписки про добровільну відмову від препарату. Ми доводитимемо свою правоту, оскільки жодного препарату ми не пустили ані наліво, ані направо".

А в Ужгороді акушери-гінекологи міського пологового будинку заявили, що головний лікар змушує їх брати у пацієнтів хабарі і віддавати йому 20 тисяч доларів щомісячно. Лікарі вимагають усунення його з посади і просять мера прислухатися до їхніх вимог.

За матеріалами: Сьогодні

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...