• СБУ накрила продавців державної таємниці

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 3 вересня 2008 року
Працівники Служби Безпеки України викрили на столичному ринку «Петрівка» злочинну групу, що продавала бази даних держорганів. Таємну інформацію Податкової інспекції та інших відомств поширювали під виглядом програм для домашніх комп’ютерів.

Державну таємницю продавали по 500 доларів за диск. Збували на замовлення, під виглядом програмного забезпечення для домашніх ПК. Ділків спіймали на гарячому.

Затриманий: «Мені сказали продати. З цього я мав отримати, ну, половину. - Скільки? - 250 доларів».

Ігор Забілик, керівник прес-центру ГУ СБУ в Києві: «Ця інформація на дисках була найсвіжіша. За перших 4-5 місяців 2005 року. Це інформаційні бази, які ведуться митною службою, податковою. Про фізичних осіб, про експортні, імпортні операції, Міністерства статистики».

Таких ділків ловлять не вперше. На цей товар є попит. Тож спритних торгівців вистачає.

За продаж таємної державної інформації передбачена кримінальна відповідальність. І операції з викриття продавців влаштовують регулярно.

Ігор Забілик, керівник перс-центру ГУ СБУ в Києві: «Санкція кримінальної статті передбачає покарання від двох до п’яти років позбавлення волі, подібна операція проводилася на початку року. За вироком суду продавця та організатора було засуджено на 2 роки».

Скільки сидітимуть організатори цього угруповання - вирішить суд. Не розголошують працівники СБУ й того, звідки дістають спритники таку інформацію. Таємниця слідства.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...