• Президента Буша примушують свідчити про порушення релігійних свобод у Китаї

  • Середа, 6 серпня 2008 року
Правозахисні організації вимагають, щоб президент США Джордж Буш відкрито висловив протест проти порушення прав людини, зокрема релігійних свобод, у Китаї під час відвідання Ігор у Пекіні, які стартують 8 серпня.

У центрі уваги правозахисників у всьому світі - невиконані Китаєм обіцянки, дані Міжнародному олімпійському комітету (МОК), з поліпшення своєї політики і, зокрема, дотримання основних принципів Олімпійської хартії, включаючи «збереження людської гідності».

30 липня Американська Комісія з релігійної свободи у світі провела прес-конференцію, настійно рекомендуючи президентові Бушу використовувати відвідання ним церемонії відкриття Олімпійських ігор у Пекіні для того, щоб відкрито заявити народові Китаю і його лідерам про свою позицію в питанні прав людини. Прес-конференція відбулася невдовзі після публікації 29 липня повідомлення організації Міжнародної Амністії: «Народна Республіка Китай: Порушення обіцянок перед Олімпійськими іграми».

Американська Комісія з релігійної свободи у світі і Комісія з прав людини спільно з представниками організацій, що захищають права людини, зібралися в Капітолії, щоб засудити придушення, арешти і переслідування дисидентів і прихильників прав людини, які посилилися в Китаї напередодні Олімпійських ігор.

У своїх офіційних рекомендаціях Американська Комісія з релігійної свободи у світі пропонує президентові Бушу виступити під час свого візиту до Китаю з публічною, трансльованою в усьому світі промовою, в якій він надасть особливе значення свободі вибору релігії як невід'ємному праву людини.

Китайський уряд збільшив кількість арештів дисидентів у рамках великомасштабних передолімпійських «зачисток». «Зачистки» зазнали також ченці-буддисти в Тибеті, місцеві релігійні протестантські лідери, прихильники і послідовники Фалуньгун, яких китайські чиновники представляють як «постійну внутрішню загрозу гармонійному проведенню Олімпійських ігор».

«Трактуючи миролюбну систему самовдосконалення як "внутрішню загрозу", комуністичний режим Китаю спотворює її суть і дезинформує людей, намагаючись виправдати дев'ятирічну звірячу кампанію з її викорінювання», - заявив Ерпін Чжан, представник Інформаційного центру Фалунь Дафа в Нью-Йорку.

Китайський дисидент Гарі У з дослідницької організації «Лаогай» на недавній зустрічі з президентом Бушем перерахував ключові пункти порушення прав людини в Китаї: обмеження народжуваності, стеження, тортури, примусове видаляння органів і жорстка цензура Інтернету.

Влада Китаю заявила, що іноземні журналісти, які освітлюватимуть Олімпійські ігри в Пекіні, не дістануть вільного доступу до Інтернету.

Керівництво МОК підтвердило, що йому відомо про те, що доступ до деяких сайтів заблокований, і висловило співчуття у зв'язку із ситуацією, що склалася.

Тим часом, американська неурядова організація Freedom House понизила Китай на чотири пункти в рейтингу свободи преси до категорії «не вільний».

«Китайське керівництво і далі порушує право на свободу самовираження і не має наміру дотримуватися слова, даного Міжнародному олімпійському комітетові, - заявила генеральний директор Freedom House Дженніфер Віндзор. - Репресії стосовно ЗМІ в Китаї лише посилилися у зв'язку з Олімпійськими іграми».
Підписатися:

Коментарі