• Нові викриття «технічних неполадок» супутника компанії «Ютелсат»

  • Понеділок, 21 липня 2008 року

В опублікованому недавно прес-релізі, компанія «Ютелсат» повідомила, що робота ретрансляторів супутника, через які здійснювалося телемовлення телебачення «Нова династія Тан»* на Китай, «не підлягає відновленню». Проте розслідування доводить, що ніякої поломки не було взагалі, а ретранслятори відключив директор компанії на догоду китайському комуністичному режимові.

16 червня, коли компанія супутникового зв'язку «Ютелсат» позбавила ефіру телеканал «Нова династія Тан» (ТБ НДТ), адміністрація компанії заявила, що це викликано порушеннями живлення супутника W5, і що вони шукають причини цих порушень.

11 липня «Ютелсат» опублікувала прес-реліз, що складається з 97 слів і містить лише один висновок, зроблений на основі їхніх досліджень: «Робочий режим 4-х ретрансляторів, відключених із технічних причин, не підлягає відновленню».

Проте, як випливає з нових свідоцтв, виявлених у записі телефонної розмови із службовцем «Ютелсат» у Пекіні, 23 червня, ніяких збоїв із живленням не існувало, як і не було ніякого розслідування причин відключення, а санкціонував відключення живлення супутника виконавчий директор «Ютелсат» Джуліано Берретта (Giuliano Berretta).

Цей викривальний запис був отриманий репортерами, що займаються інформацією, пов'язаною з порушеннями свободи преси, з організації «Репортери без кордонів» і опублікований 10 липня на сайті організації. У пекінський офіс «Ютелсат» зателефонував китаєць-співробітник «Репортерів без кордонів», який представився як директор відділу пропаганди китайської компартії (КПК), який має бажання з'ясувати у головної посадової особи стан справ стосовно цього інциденту.

У стенограмі розмови, перекладеної з китайської, співробітника «Ютелсат» запитали: «Ці кілька [ретрансляторів] насправді пошкоджені, чи ми користуємося цим приводом про технічну несправність, щоб припинити трансляцію?»

Службовець неодноразово відповідав, що «ретранслятори не пошкоджені» і продовжував пояснювати, що будь-який ретранслятор міг бути відключений, і це відключення трансляції ТВ НДТ було результатом політичного рішення.

«Ми самі можемо вирішувати, який ретранслятор відключити. Проте наш виконавчий директор [Джуліано Берретта] розпорядився, щоб відключили саме цей», - розповів службовець. Коли його співбесідник запитав, чи сталося це тому, що це був ретранслятор ТБ НДТ, надійшла відповідь «так».

Службовець додав, що Берретта наказав відключити [ретранслятор] ТВ НДТ через «постійні скарги й нагадування китайського уряду». Крім того, відзначив він, два роки тому Державне управління радіо, кіно й телебачення КНР «повторювало тільки одну фразу в розмові з нами: «Ми зможемо говорити тільки після того, як ви відключите його [ТБ НДТ]»».

Службовець також повідомив, що припинення трансляції ТВ НДТ стало, таким чином, «дружнім посланням» Беретта китайському режимові про те, що «Ютелсат» хоче вести переговори.

Протягом кількох років компанія «Ютелсат» конкурувала з іншими компаніями супутникового зв'язку, щоб укласти вигідні контракти з Китаєм. У 2005 р. Беретта спробував на користь Пекіна пожертвувати ТБ НДТ, відмовившись поновити з ними контракт. Того разу, здебільшого завдяки протесту міжнародної громадськості, його спроба не вдалася.

Пекінський службовець, сміючись, сказав, що підтримка трансляції ТВ НДТ була настільки проблематичною для «Ютелсат», що вони впродовж кількох років проклинали його, сподіваючись, що супутник W5 зламається. Китайське відділення також запропонувало, щоб для загального спокою китайський режим просто збив його.

Наявність допоміжної системи тримається в таємниці

Ще одне важливе викриття, що міститься в цьому записі, полягає в тому, що на супутнику W5 є допоміжний ретранслятор на випадок виникнення технічних проблем у головному ретрансляторі. Як повідомив цей службовець «Ютелсат», наявність цієї допоміжної системи навмисне приховували.

«Насправді, на супутнику повинен мститися ще один ретранслятор. Деяка частина все ще зберігається... як резервна. У випадку якщо який-небудь [ретранслятор] не працює, цей зберігається.

Але це дуже, дуже приватні відомості, що не підлягають публічному розголосу. Якщо США отримають цю інформацію, то наша компанія не зможе встояти перед таким тиском. Якщо люди дізнаються, що у нас ще є запасний [ретранслятор], це буде жахливо, - відзначив службовець й іронічно додав. - Звичайно, якщо люди дізнаються про це, це означатиме, що у нас у компанії діє шпигун. Ха-ха (сміється)».

ТБ НДТ турбується про те, щоб повернутися в ефір за ці кілька тижнів, що залишилися до Олімпіади, оскільки, як вони відзначають, людям потрібна інформація, яка не зазнала цензури.

«Пан Берретта припинив трансляцію ТБ НДТ, закривши єдине вікно, через яке поступає вільна інформація для мільйонів китайців», - сказано в заяві ТБ НДТ.

«Оскільки трансляція програм ТВ НДТ йде через супутник W5, він є абсолютно необхідним для величезної кількості китайських телеглядачів», - також наголошується в заяві.

Відколи припинилася трансляція програм ТБ НДТ, близько 1200 чоловік поставили свої підписи з коментарями під петицією цього телеканала на адресу «Ютелсат» із вимогою відновити трансляцію.

Три глядачі з континентального Китаю Сяогуань, Юн і Лю Юйши написали в коментарях: «Немає [трансляції] ТБ НДТ, і нам неначе нічим дихати. Ми задихаємося, коли дивимося передачі з фальшивими новинами, які передають інші державні телеканали».

Ще один глядач Ц. Чжуан відзначив: «Надто багато людей довіряє правдивій інформації ТБ НДТ. Наші серця горять! Неважливо, які причини [переривання трансляції], саме на вас лежить відповідальність за її відновлення!»

Представники організації «Репортери без кордонів» заявили, що заради безпеки учасників телефонної розмови не можна розголошувати їхні імена.

Пані Тала Даулатшахі, представник американського відділення організації «Репортери без кордонів», повідомила, що її організація вжила суворих заходів для того, щоб гарантувати достовірність запису, що вони отримали консультацію у своїх адвокатів, і що вони цілком упевнені в достовірності матеріалів, щоб зробити їх надбанням громадськості.

«Зрозуміло, що як члени організації, які представляють безліч журналістів, ми маємо бути впевнені, що це не просто твердження», - заявила пані Даулатшахі.

Пані Даулатшахі також додала, що організація «Репортери без кордонів» намагається гарантувати безпеку різноманітних важливих документів, що стосуються цього інциденту, які вищезазначений співробітник «Ютелсат» погодився переслати електронною поштою гаданому директорові відділу пропаганди під час їхньої розмови телефоном.

Від «Ютелсат» у її головному управлінні в Парижі та Вашингтоні пояснень із приводу ситуації, що склалася, добитися не вдалося.

Довідка:

Телебачення Нова династія Тан (НДТ) - це незалежний, некомерційний китайськомовний телеканал, який транслює також програми англійською мовою. НДТ почало супутникове телемовлення в Північній Америці в лютому 2002 року, і в 2003 році розповсюдило 24-годинне щоденне телемовлення на територію Азії, Європи й Австралії. Головний офіс НДТ розміщений у Нью-Йорку, репортери й кореспонденти компанії працюють у більш ніж 70-ти містах усього світу.

Компартія Китаю завжди бачила в ТВ НДТ ворога, оскільки цей канал передавав правдиву інформацію про режим щодо заборонених тем, таких як атипова пневмонія, Тайвань, переслідування Фалуньгун, репресії в Тибеті, підпільні християнські церкви і багатьох іншим питань, що стосуються ситуації прав людини і корупції у Китаї.

Сінді Друкьєр. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...