• Спеціальний уповноважений із прав людини в Австралії засудив репресії послідовників Фалуньгун китайською компартією

  • Четвер, 31 липня 2008 року

Пан Сел Оздовскі, спеціальний уповноважений із прав людини в Австралії, що виступив на конференції з проблем розвитку прав людини і підтримки миру, заявив, що китайський уряд не виконав свою обіцянку до початку Олімпійських ігор поліпшити ситуацію з правами людини, а також засудив переслідування китайським режимом послідовників Фалуньгун. Конференція відбулася з 1 по 4 липня 2008 р. у Byron Bay Community and Cultural Centre в Новому Південному Уельсі (Австралія).

На конференції з доповіддю «Права людини і Олімпійські ігри в Пекіні» виступив пан Сел Оздовскі (Sev Ozdowski), спеціальний уповноважений із прав людини в Австралії при міжнародній Комісії з прав людини і захисту інвалідів, керівник представництва Океанії в міжнародній Коаліції з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (КРПФ). В інтерв'ю журналістам він вказав, що китайська компартія (КПК) не виконала свою обіцянку поліпшити стан прав людини в країні, а, навпаки, підсилила репресії і переслідування, що більш за все відбилося на переслідуванні послідовників Фалуньгун.

Пан Оздовскі зокрема сказав: «Офіційно підтверджено близько трьох тисяч випадків, коли людей вбивали лише за те, що вони практикують за системою Фалуньгун. Органи багатьох з них видалили, щоб потім продати їх на чорному ринку [трансплантації органів]. Це абсолютно неприпустимо! І це не має відбуватися! Китайська влада підписала міжнародну угоду з прав людини, яка зобов'язала їх підтримувати свободу релігії та право на заняття духовними практиками».

«Нині уряд Китаю є організатором Олімпійських ігор. Але не забуваймо, що цей уряд також відповідає за переслідування послідовників Фалуньгун. Тобто одна і та ж влада організовує Олімпіаду і переслідує людей. Тому велике значення має привернення до цієї проблеми загальної уваги. Дуже важливо говорити про це», - провадив далі пан Оздовскі.

Д-р Оздовскі також указав, що КПК намагається обмовити Фалуньгун у всьому світі і робить спроби знищити цю практику. Недавні інциденти в районі Флашинг у Нью-Йорку дуже ясно демонструють цю тактику. «Послідовники Фалуньгун - це люди високих моральних цінностей, і це люди, які більше не бояться комуністичної влади», - закінчив правозахисник.

Конференція з питань розвитку прав людини і підтримки миру проходить раз на 5 років. Цього року її організаторами стали організації Southern Cross University і Centre for Peace and Social Justice. На конференції виступило більше ста доповідачів, включаючи фахівців і вчених з Австралії і тринадцяти інших країн. Головна мета конференції полягає в тому, щоб запросити учасників обмінятися ідеями і досвідом в галузі прав людини і підняти питання про мир та його значення в ширшому масштабі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...