• Митники знищили близько 200 священних іудейських книг

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 серпня 2008 року
Релігійну літературу провезли через кордон без сплати обов’язкових митних зборів. Вантаж мали б віддати єврейській общині, але замість цього відправили на утилізацію. Коли про справу заговорили у Парламентській Асамблеї Ради Європи, нею зацікавилися слідчі.

Рабин Сумської синагоги показує скромне книжкове зібрання. Ці священні томи Тори та молитовники служать уже не перший рік.

Єхіел Лєвітанський, головній рабин Сумської обл.: «Нам вообще не хватает молитвенников в нашей синагоге. Если приходит в субботу 30 или 40 человек, они сидят по два человека с одной книгой, потому что просто не хватает».

До України Тору, як правило, привозять з московських друкарень, але й там священні іудейські книги перевидають вкрай рідко. Одну з довгоочікуваних партій релігійної літератури затримали митники Глухова.

Книги намагалися провезти без сплати необхідних платежів. Тож, згодом 174 священні томи митниця виставила на продаж. Торгівля не пішла, і книги вирішили роздати задарма.

Петро Ліщишин, заст. прокурора Сумської обл.: «Спочатку службовими особами глухівської митниці було прийнято законне рішення про безоплатну передачу цієї релігійної літератури Всеукраїнському конгресу іудейських релігійних громад».

Втім, євреїв подарунком так і не порадували. За два тижні начальник Глухівської митниці змінив рішення і відправив книги на утилізацію. Іудеї кажуть, це – гріх, митники переконують, що злочин.

Прокуратурою області порушено кримінальну справу за фактом перевищенні влади та службових повноважень. Керівнику Глухівської митниці загрожує позбавлення волі на строк до 5 років. Почути його самого нам не вдалося, і з початку прокурорської перевірки службовець перебуває на лікарняному.

 
Джерело:

НТН

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...